Köşe Yazarları

Gönyeli için büyük talihsizlik


Mazisi şampiyonluklar ve birçok başarılarla dolu olan Gönyeli’nin son günlerde hoş olmayan bir konuda gündemde yer alması beni son derece üzmüştür.

Takımlarımızın sezon öncesi yapmış olduğu hazırlık kamplarında zaman zaman ülkemizi de tercih etmeleri güzel. Lapta ve Kantara gibi tesislerde kamp yapmayı tercih eden kulüplerimiz hem yerli tesis kullanmaktan hem de güzel bir havayı teneffüs etmekten mutlu olurlar.
Gönyeli’nin de sezon hazırlığı için Kantara’da kamp yapacak olması güzel bir düşünceydi. Fakat bu tip kamp yerlerinde belli başlı kurallar olduğunu da unutmamak gerek.
Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nun Gönyeli’nin kamp süresinin tamamlanmasına bir gün kala kamptan ayrılma sebebini açıklaması üzerine ortalık karıştı.
  Çünkü bir spor kulübünün yaz kampında “alkol” ile itam edilmesi son derece üzücü. Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Kantara Gençlik Kampı’nda kamp yapmakta olan Gönyeli Spor Kulübü’nün, kurallara aykırı şekilde kampa alkol götürdüğünü, daire yetkililerinin uyarıları sonucunda da kamptan ayrılmaya karar verdiklerini belirtti.
Eroğlu, Gönyeli Spor Kulübü yetkililerinin basına “bizi kamptan attılar” şeklinde açıklamada bulunmalarından üzüntü duyduğunu söylemişti.
  Bu açıklamayı yapan Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nun elinde ciddi bulgular olmasa basın karşısına çıkıp da bu kadar emin konuşmazdı.
Ardından bu açıklamalara cevap için Gönyeli cephesinin açıklamalarını da takip ettim.
Gönyeli Başkanı Mustafa Çavuşoğlu kamp süresinde alkol kullanımının söz konusu olmadığını, kantara kamp merkezinin kamera sistemi ile döşenmiş olduğunu, eğer bunu ispatlamaları durumunda kulübü kapatacağını açıkladı.
Bu da Gönyeli Başkanı’nın basın toplantısında yaptığı önemli açıklama. Gencay Eroğlu’nu yalanlayıp gereksiz bir suçlama ile kamptan atıldıklarını iddia ediyor.
Olayın daha da ilginç bir boyutu var. Başka yerel bir gazetede Gönyeli Başkanı Mustafa Çavuşoğlu’nun farklı bir açıklamasını okudum. Kampa sadece kendi için bir kasa bira götürdüğünü ve 3 tane içtiğini söyledi. Bu daha da ilginç bir açıklama.
Eğer bu açıklamanın doğruluk payı var ise Mustafa Çavuşoğlu talihsiz bir açıklama yapmıştır. Futbol takımı ile gidilen bir kampa her ne sebeple olursa olsun alkol götürmek çok yanlış.
Bir de bunun 3 tanesi 5 tanesi diye haklılığı hiç olamaz. Eğer bu kampa Gönyeli kafilesi alkol götürmüş ise bu büyük bir yanlış ve suçtur.
Gencay Eroğlu doğrusunu yapmıştır. Fakat Mustafa Çavuşoğlu’nun açıklamasının hangisi doğru bunu bir daha sormak lazım. Alkol götürdü mü götürmedi mi? Kamuoyu da ona göre gerçeği öğrensin.
Gönyeli gibi bir camianın bu konularda gündeme gelmesi gerçekten üzücü.
Mazisinde birçok başarıları olan Gönyeli’nin sezon hazırlık kampında “alkol” suçlaması ile konuşulması bu camiaya yakışmıyor.
Hasan Beydola döneminde yaşanan şampiyonluklar ve disiplinli süreç diğer dönemlerde de devam ederken şimdiki durum Gönyeli camiasını olumsuz yönde etkileyecek.
Futbolcular bile bu konudan oldukça rahatsız. Sosyal medyada alay konusu oldular. Başkan Çavuşoğlu konu ile ilgili olarak daha ciddi açıklamalar yapıp en azından Gönyeli için gerçeği ortaya çıkarmalıdır.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu