Köşe Yazarları

Gollü maç  Bostancı’daki gollü maçtan galip ayrılan K.Kaymaklı lider Yenicami’ye bir adım daha yaklaşmasını bildi. Dün her iki ekipte farklı amaçlar için sahaya çıkmışlardı. Bağcıl play-out çizgisinden uzaklaşmak, K.Kaymaklı’da liderle arasındaki puan farkını indirmek için mücadele ettiler.

  İlk yarıda K.Kaymaklı üç farklı skoru elde etmesine rağmen, ikinci yarı Bağcıl’ın istekli ve hırslı oyunu farkı bir anda bire indirdi. Ancak her iki tarafında kaçırdığı pozisyonlar neticesinde, sahadan mutlu ayrılan deplasman ekibi K.Kaymaklı oldu.
  Aslında oyuna her iki ekipte karşılıklı ataklarla başladı. Ancak savunmada bir türlü organize olamayan ev sahibi Bağcıl art arda kalesinde gördüğü gollerle bir anda iki farklı geriye düştü. Skor avantajını sağlayan K.Kaymaklı çok rahat bir oyun ortaya koyarken, kazandığı penaltı golü ile de devreyi 3-0 galip bitirdi.
   İkinci yarıya farkı kapamak için çıkan Bağcıl mücadeleci ve istekli oyunu ile iki dakika ara ile bulduğu gollerle farkı bire indirdi. Farkın bire inmesinden sonra oyun daha da heyecanlandı. İki ekipte bulduğu net pozisyonları ya cömertçe harcadılar ya da iki kalecide gole izin vermedi. Oyun 3-2 ‘ye geldikten sonra Bağcıl eşitliği sağlayabilir, K.Kaymaklı’da farkı açabilirdi.
   Sonuç olarak ilk yarıda bulduğu avantajı, ikinci yarı zorlanmasına rağmen iyi değerlendiren K.Kaymaklı hem üç puan kazandı, hem de liderle arasındaki puan farkını üçe indirmiş oldu.
Ev sahibi Bağcıl ise ilk yarıdaki defans hatalarını yapmasaydı, ikinci yarıdaki oyunu ile sahadan puanla ayrılabilirdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı