Goller defansın hatasından geldi

0
11

Küçük Kaymaklı, maçın daha henüz 15 dakikası geçilirken Esin’in attığı üç golle Doğan Türk Birliği’ni bitirdi.
Küçük Kaymaklı, rakibin genç ve tecrübesiz olması nedeniyle çok rahat sonuca giderken özellikle ikinci yarıda birçok gol pozisyonundan da yararlanamadı.
Doğan, kendi filelerinde oyunun hemen başında 3 gol görmesine rağmen oyun disiplinden kopmadı. Nitekim duran toptan Çağrı’nın kendi kalesine attığı golle farkı ikiye de indirdi. Hemen akabinde gelişen DTB atağında Makusa’nın bire indiren golünü karşılaşmanın hakemi Serkan Şimşek, faul gerekçesi ile saymadı.
Makusa’nın attığı gol tartışmasız “bal” gibi goldü. Bu pozisyonun dışında Debola’nın getirdiği topta Esin takımının ve kendisinin dördüncü golünü rakip filelere bıraktı. Doğan yine oyun disiplinden kopmadı ve A. Saygı ile farkı ikiye indirerek soyunma odasına gitti.
Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Cenk Berkalp ikinci yarı başlarken Debola’nın yerine Çağan’ı oyuna alıp sol kanata koydu. Berkalp daha sonra oyuna sağ tarafta başlayan Adal’ı da orta sahaya, Çağrı’yı da sağ kanata koyunca Kaymaklı eski oyun düzenine döndü.
Kaymaklı’da Derviş oyunun son beş dakikasına kadar sahada basmadık yer bırakmadı ve kazandığı toplarla arkadaşlarını gol pozisyona soktu.
Kaymaklı’da bir diğer oyuncu Hamis belki rakip fileleri havalandıramadı ama ilerlemiş yaşına rağmen sahada en fazla mücadele eden futbolcular arasındaydı. 
Doğan, belki farkı yenildi ancak bunun nedeni savunmanın genç futbolculardan kurulu olması ve kaleci tecrübesizliğiydi.
DTB yabancıları gençlerle iyi uyum içinde ve inanıyorum ki ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacaklar.
Karşılaşmanın hakemi Serkan Şimşek vasat bir yönetim gösterdiği gibi DTB’nin farkı bire indiren golünü de saymaması ile kötü yönetimini daha da kötüleştirdi.