Gold Road, Apollo Consolidated için devralma teklifi yaptı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Aralık 4, 2022
Ekonomi

Gold Road, Apollo Consolidated için devralma teklifi yaptı

Gold Road

Altın madencisi Gold Road Resources, Batı Avustralya altın arama şirketi Apollo Consolidated’de sahip olmadığı hisseleri hisse başına 0,41 $ (0,56 A$) karşılığında satın almak için tamamı nakit bir teklifte bulundu.

Apollo Consolidated, bu ayın başlarında Avustralyalı firma Ramelius Resources’tan bir devralma teklifi aldı.


Koşulsuz piyasa dışı teklif, Apollo için yaklaşık 124,3 milyon $ (166 milyon A$) (tamamen seyreltilmiş bazda) özkaynak değeri ve Ramelius’un nakit ve senaryo teklifine 0,415 $ (0,5542 A$) prim anlamına geliyor.

Gold Road yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gold Road’un teklifi, Apollo hissedarlarına, bir Apollo hissesi için ödenen tüm zamanların en yüksek fiyatını temsil eden bir teklif fiyatıyla Apollo hisseleri için belirli ve kısa vadeli değeri gerçekleştirmeleri için zorlayıcı bir fırsat sunuyor.”

Teklif, Gold Road’un birinci kademe yetki alanlarında düşük riskli fırsatlarla büyüme hattını büyütme ve çeşitlendirme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Gold Road şu anda Lake Rebecca’daki gelişmiş altın projesine, Yindi ve Larkin’deki sıfırdan altın projelerine ve Kimberley’deki Louisa nikel-bakır sülfür projesine sahip olan Apollo’nun çıkarılmış sermayesinde %19,9 hisseye sahiptir.

Başarılı bir sonuca bağlı olarak, Gold Road, Rebecca Gölü Projesi’ni ilerletmek için sürekli keşif ve çalışmalar yürütmeyi planlıyor.

Gold Road ayrıca Rebecca Gölü’ndeki kaynakları büyütmeyi ve yeni madencilik operasyonları geliştirmeyi amaçlıyor.

Ülkemizde ilgili maden niteliğine sahip ender muhtemel sahalardan olan Böhmit Madenciliğin Sivaş Şarkışla’daki arama ruhsatlarına yoğun ilginin olduğunu belirten Erdal Can Alkoçlar, olası bir Hint-Kanada konsorsiyumu ile görüşmelere başladıklarını duyurdu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar