FutbolSpor

Göçmenköy kazanmayı bildi


Mustafa BAHADIR

 

Ligin yeni ekiplerinden  Göçmenköy, zorlu  Karadağ deplasmanını iki golle  geçerek ligdeki ilk galibiyetini aldı. Bir kırmızı kartın çıktığı maçta rakibini Okoli’nin  kaydettiği  iki golle mağlup eden deplasman ekibi, üç puanı alarak maçı kazanmasını bildi. Ev sahibi Lefke ise iki haftadır sahasında oynadığı maçları kaybederek adeta taraftarlarını  sükut’u hayale uğrattı.

Oyunun genelinde zaman zaman  Göçmenköy, zaman zaman ise Lefke atak görüldü. İlk yarının ilk bölümünde Göçmenköy, ikinci bölümünde ise  Lefke  etkili ataklar geliştirdi. Ancak  her iki takımda golü bulamadı. İlk yarıda gole en çok yaklaşan taraf deplasman ekibi Göçmenköy oldu. Ahmet Çoskun’un  şık vuruşu yan direkten geri gelince Göçmenköy  öne geçme şansını kullanamadı. İlk yarıda her iki takımdan da şanssız sakatlıklar baş gösterdi. Önce Göçmenköy’den Rifat, daha sonra da  Lefke’den  Aykut  sakatlıkları nedeniyle oyuna devam edemediler. Oyunun  kırılma noktası ise ilk yarının sonlarında Lefke’den İsaac’ın  ikinci sarı karttan oyun dışı kalması oldu. Maçın ikinci yarısının tamamını  on kişi  oynayan Lefke bunu oldukça hissetti.

İkinci  yarıya rakibinin on kişi kalmasından dolayı  daha avantajlı  giren Göçmenköy, bunu iyi değerlendirdi ve Okoli’nin  kaydettiği iki golle  maçı koparmasını  bildi. Rakibinin karşısında  60 dakika direnen Lefke, Okoli’nin  golüne engel olamayınca  yenik duruma düşmekten kurtulamadı. Eşitlik sayısı için rakip kaleye  yüklenen ev sahibi ekip bulduğu az sayıdaki pozisyonu da değerlendiremedi. Uzatmalarda sahneye yeniden çıkan Okoli maçın skorunu belirlerken,Göçmenköy’ün  ligdeki  ilk galibiyetine imza atan oyuncu oldu. Hakem  Serhan Şimşek verdiği vermediği kritik  kararlar ile her iki tarafında tepkisini çekti.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı