Gidiyordu, geri geldi

10 Mart 2013 Pazar | 12:41

Mağusa Türk Gücü son iki haftadır son dakikalarda yediği gollerle kaybettiği altı puan sonrasında tehlikeli bir bölgedeydi. Doğan Türk Birliği ise ikinci devrenin en formunda takımıydı. Türk Gücü oyuna işin bilincinde başladı. Maçın daha 12. dakikasında 2-0 öne de geçti. Doğan Türk Birliği ilk yarının sonlarına kadar organize bir atak bile düzenleyemedi. Maçın 40. dakikasında Sami’nin yatarak topu kornere çelmesini orta hakem Mehmet Sezener penaltı olarak değerlendirdi. Zaten ne olduysa bu karardan sonra oldu. Mağusa ceza alanı karıştı. İtişme kakışma derken, Türk Gücü kalecisi Fikri ile Doğan Türk Birliği’nden Sabri kırmızı kart gördü. Takımlar ikinci yarıya birer kişi eksik başladı.

Doğan Türk Birliği, ikinci yarıda geriye yaslanan Türk Gücü üzerine daha istekli gelmeye başladı. Türk Gücü’nün ikinci yarıdaki durgun oyunu bazı oyuncuların oyundan düşmesi Doğan Türk Birliği’ne beraberlik golünü getirdi. Serbest vuruştan atılan bu golde kaleye sonradan geçen Erol’un yanlış yerde durmasının da büyük payı vardı. Maç 2-2 olduktan sonra oyunun heyecanı arttı.
Takımlar tempoyu artırdı. Doğan Türk Birliği üçüncü gol için daha çok efor sarf etti. Türk Gücü oyuncuları kalelerinde görmeye başladığı bu tehlikelerden sonra ileri çıktı ve bunun da meyvesini gördü. Dünkü maçta sahanın yıldızı Contech’ti. Her aldığı topla rakip kaleyi zorladı. Üç de gol attı. Maçın ilk yarısında Osman’ın Doğan Türk Birliği seyircileri ile girdiği diyalog yanlıştı. Yan hakeminin önünde olmasına karşın, orta hakem bu davranışa duyarsız kaldı. Ahmet Ogan, bu olumsuzluğa Osman’ı sağ kanattan sol kanada alarak tepkileri azaltmaya çalıştı.
Türk Gücü bu maçı kazanmakla bir ara kaybedebilir sinyali de veren karşılaşmayı kazanarak önemli bir üç puan aldı. Hakemin penaltı kararı yanında, Osman’ın rakip seyircilerle girdiği diyaloğu geçiştirmesi, maç 2-2 devam ederken Diallo’nun kale çizgisi üzerinden çevirdiği topun Uğur tarafından gol olmasını yardımcı hakeminin uyarısı ile dışarıdan çevrildi diye iptal etmesi büyük yanlışlardı.