Köşe Yazarları

GG’ye bak senHerkesin “gitti gidiyor” dediği Gençlik Gücü, son dört haftada topladığı puanlar ile ligin altını “allem gallem” ettiği gibi, ligde kalma umutlarını da önemli ölçüde arttırdı.
GG’nin, özellikle düşme potası içinde yer alan birebir rakiplerini yenmesi onun için artı bir avantaj sağladı.
Dün, Hamitköy deplasmanından 3 puan çıkaran Gençlik Gücü, esen şiddetli rüzgar ve zeminin sert olmasına bakıldığında ve ilk yarıda rüzgarı arkasına almasına rağmen Hamitköy kalesinde gol bulamadı. GG, kalesinde gördüğü ilk duran toptan golü de ağlarında gördü.
GG, ikinci yarıda rüzgar aleyhine olmasına rağmen, daha iyi futbol oynadı ve rakibi karşısında bir çok gol pozisyonuna girdi. Bunlardan sadece ikisini gole çevirmesi, kaleci Çağatay’ın kurtarışları önemli rol oynadı.
GG, Hamitköy deplasmanında aldığı 3 puanla birlikte derin bir nefes aldı. GG’de ilk yarıda etkisiz bir futbol sergileyen yabancıların ikinci yarıda biraz kıpırdaması ve özellikle Samoel, attığı beraberlik golü yanında oyuna ağırlığını koyması önemliydi. Hakan’ın ikinci yarıda oyuna girmesi ile birlikte orta sahada da üstülüğünü hep elinde bulunduran GG’de, Özgür takımına 3 puan getiren golü atarken çok mücadele etti ver maçın son dakikalarında oyundan alındı. Gençlik Gücü, özellikle ikinci yarıdaki akıllı futbolu ile 3 puanı alırken taraftarlarına da ilerisi için umut verdi.
Ya Hamitköy? Neden kaybetti. Çünkü Kenneth’in oyununa geldi.
İlk geldiği dönemlerde ve oynadığı futbolla göz dolduran Kenneth, son dönemlerdeki mazeretleri ve sakatlığını öne sürüp maç öncesi önce oynayacağı sonra oynamayacağını söylemesi Hamitköy’ün yıkılmasına neden oldu. Bir de Cemre’nin asker olduğundan dolayı izne çıkamaması Hamitköy’ün gol yollarını tıkadı. Maçın son 8 dakikasında M. Kasnak’ın yedek kulübesinden golcü olarak oyuna girmesi de Hamitköy’e katkı sağlamadı.
İki golcünün olmaması Hamitköy’ün puan çıkaramamasına neden oldu.
Şu bir gerçek ki Hamitköy, bir karar verecek. Ya Kenneth’le yollarını ayıracak veya oynayacak aksi takdirde her maç öncesi Hamitköy bu sıkıntıyı yaşayacak. Veya yaşamaya devam edecek.  
Sonuç olarak GG, Hamitköy’ü yenip 3 puan alması yanında ligin altını da cadı kazanına çevirdi.


Başa dön tuşu