Geneleve fuhuş baskını

18 Şubat 2013 Pazartesi | 14:53
Geneleve fuhuş baskını
Kıbrıs Town Houses

Alayköy’deki Sexy Lady adlı gece kulübünde “fuhuş” baskını yapan polis, kulüp müdürü Erkan Bulut, işletmecisi Metin Turunç, iki konsomatris kadını ve iki müşteriyi tutukladı. 
Polis, Erkan Bulut, Metin Turunç, Hajar Adli ve Winnie Awwar Odhiamb’ı “Fuhuş yoluyla para kazanmak”, müşteri olan Velit Altan ile Olgun İmsalar’ı ise “Fuhuşa teşvik” suçlamalarıyla gözaltına alınarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Güvenlik görevlilerine dava okundu
Mahkeme emriyle Sexy Lady adlı gece kulübünde yapılan aramada, güvenlik görevlileri Selçuk Koç (E-21) ve Mert Altınok’un (E-27)  üzerlerinde kanunsuz bıçak ele geçirildi. Tutuklanan iki güvenlik görevlisine dün dava okunarak serbest bırakıldı.
Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Meryem Beşoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Cürümleri Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özerenler’i dinletti.

Çıplak basıldılar
Mahkemede yeminli şehadet veren Hüseyin Özerenler, 16 Şubat 2013 tarihinde 23.55 sularında Alayköy’deki Sexy Lady adlı gece kulübünde mahkeme emriyle yapılan aramada, gece kulübüne ait iki odadan birinde, zanlı Velit Altan ile birlikte zanlı Winnie Awwar Odhiamb’ın çıplak vaziyette yakalandıklarını belirtti.
Özerenler, zanlı Velit Altan’ın 150 TL para karşılığında zanlı Erkan Bulut ile anlaşıp konsomatris kadınla cinsel ilişkide bulunmak için odada bulunduğunu ifadesinde belirttiğini açıkladı.
Polis memuru Hüseyin Özerenler, şöyle devam etti: “Diğer bir odada ise Olgun İmsalar ile Hajar Adli çıplak olarak tespit edildi. zanlı İmsalar da, zanlı Hajar Adli ile cinsel ilişkide bulunmak için zanlı Erkan Bulut’a 150 TL para verip, bulundukları odaya gittiklerini itiraf etti. Zanlılar Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. İki müşteri zanlıdan alınan gönüllü ifadelerde, zanlı Erkan Bulut’un parayı aldığı ve kasaya koyduğu tespit edildi. Konu iş yerinin işletmecisi olduğunu beyan eden, geçmiş zamanlarda idari konularda bizzat polise gelerek kendisini kulübün ortağı olarak tanıtan Metin Turunç’a paraların ödendiği tespit edildi. Yabancı kadınların izinleri ve kulübün izinlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca zanlı Metin Turunç’a yine kulüpte bulunan kanunsuz patlayıcı madde ve tecavuzi alet taşıma suçlarıyla ilgili tahkikat yapılacak. 1 gün tutuklu kalmalarını talep ederim.”

Avukat: Parlar içki için ödendi    
Zanlılar Erkan Bulut, Metin Turunç’un avukatı Özgü Özyiğit, paraların içilen alkol nedeniyle ödendiğini savunarak, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etti.
Yargıç Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 1 gün tutuklu kalmasına