Köşe Yazarları

Futbolun meyvesi gol

Futbol, skorun en az olduğu ancak bir tekinin bile sonuca etki edebilecek kadar değerli bir oyun.
Meyvesi gol olan bu oyunda kural belli! Ya yediğinden fazlasını atarsın, ya da kaderine razı olursun.
Ligin dibinde ve henüz puanı olmayan mevcut pozisyonda Kıbrıs Türk futbol tarihine geçmeye namzet Göçmenköy dünkü Hamitköy maçında da geride kalan 16 haftanın tekrarını yaşadı.
Doksan dakikası biraz mücadeleci ancak pozisyon ve tempo bakımından yerlerde sürünen karşılaşmada Göçmenköy rakibine oranla oyuna hakim olan taraf görüntüsü yansıtsa da bal yapmaz arı gibi çabasının karşılığını tabelaya yansıtamadı. Gol umutlarını bağladığı genç Sabri, bulunan net pozisyonu da tecrübesizliği nedeniyle heba ederken, bunun bedelini dönen topta kalesinde gördüğü gol ile ödedi. Geriye düşen Göçmenköy, oyundan ve mücadeleden de vazgeçince sonuç net mağlubiyetle gelen hüsran.
Kenneth ve Tevrat’ın sakatlığı nedeniyle yer almadığı maçta temkinli başlayan Hamitköy rakibinin baskısını oyun şablonunu değiştirerek sağladı. Çağın’ın Berrian’ın yanına çekilmesi ağır Göçmenköy savunmasının dengesini bozarken rakibin savunmadan oyun kurmasını da engelledi.
5-6 oyuncunun yer değiştirmesi ile oynanan kumar, rakibin skoru değiştirecek gücü olmaması nedeniyle Hamitköy’ün zarlarının düşeş gelmesine sebep verdi. Erkan’ın şekillendirdiği ataklarda rakip kalede tehlikeli olan konuk ekip önce genç Celal ardından Berrian’ın sayılarıyla devreyi önde kapattı. İkinci yarıda ise antrenman seviyesine düşen maçta Halil Çürük’ün sayısı ile galibiyeti katmerledi.
İkinci yarıya kötü başlayan ve ilk üç maçta 2 puan toplayan Hamitköy’e Göçmenköy maçı ilaç gibi gelirken rakiplerinin puan kaybettiği haftada gelen galibiyet moral motivasyonu daha da katladı.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı