Köşe Yazarları

Futbola ilgi böyle olmalı


Mağusa Türk Gücü ile Doğan Türk Birliği arasında dün oynanan karşılaşma son zamanlarda seyircilerin en çok ilgi gösterdiği maçlardan biriydi. Canbulat Stadı’nın batı tarafındaki tribünleri ve hisarın üstü tamamen doluydu. Şampiyonluğa oynayan Yenicami'nin önceki gün Yenibağaziçi karşısında toplam 40 kişilik bir seyirci kitlesinin olması beni şahsen çok üzmüştü. Mağusa Türk Gücü kulübünün dün maçtan önce 70. kuruluş yıldönümü anısına minikler, U-15, U-19 ve A Takım oyuncuları ile sahada yaptıkları etkinlik görülmeye değer bir organizasyondu.

Mağusa Türk Gücü adına bu karşılaşmanın önemi çok büyüktü. Maçın hemen başından itibaren Mağusa Türk Gücü oyuna çok hızlı ve tempolu başladı. Gelişen ataklar golün habercisiydi. Bu arada Doğan Türk Birliği'nin de bu tempoya ayak uydurması geç olmadı. Geliştirdiği kontra ataklarla gol aradılar. Mağusa Türk Gücü 35. dakikada Yasin ile aradığı golü buldu. Golden sonra Doğan Türk Birliği oyunda denge kurduysa da gol atmayı başaramadı.
İkinci yarıda maç bir o kalede bir bu kalede geçmesine rağmen her iki takım da gol bulamadı. 90 artıda maçın bu şekilde biteceği düşünülürken, oyuna bir dakika önce giren Hasan Göray'ın golü maça son noktayı koydu.
Her iki takım da dün karşılaşmada çok büyük bir mücadele örneği gösterdiler. Buna sebep olarak maça olan seyirci ilgisinin çok olması oyuncuları sahada daha güzel futbol oynamaya itti diye düşünüyorum. Dün gerçekten takımlarına destek veren iki takım seyircisinin de sahadaki oyuncuları motive etmesi görülmeye değer bir olaydı. Mağusa Türk Gücü aldığı bu galibiyetle, kalan dört maçtan alınacak puanlarla play-out sıralamasının üstüne çıkma umutlarını çoğalttı. Doğan Türk Birliği'nin dünkü maça tam konsantre olamamasının nedeninin akıllarının gelecek hafta oynayacakları ve hedefleri olan Pepsi Kıbrıs Kupası maçı olduğu izlenimini tespit ettim. Bundan sonraki tüm maçlarda böyle güzel bir seyirci ilgisinin olması dileği ile..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı