Köşe Yazarları

Futbol netice oyunudur


GAÜ Çetinkaya lige iyi bir başlangıç yaparak ikide iki yaptı. Ligin zirvesindeydi. 3. haftada oynayacağı rakibini kolay geçerim derken hiç de öyle olmadı ve Binatlı’ya takıldı. Ligde ilk puan kaybını kendi sahasında yaşamış oldu. Maçın başlama vuruşuyla GAÜ Çetinkaya, oyunun ilk çeyreklik bölümünde tam 5 net gol pozisyonundan yararlanamadı.
Golü de serbest atıştan Esin Sonay’ın ayağından buldu. Güzel oyununu neticeyle sonuçlandıramadı. Futbol netice oyunudur. Maçın başında bulduğun gol pozisyonlarını gole çeviremezsen bu sonuçları yaşaman muhtemeldir. GAÜ Çetinkaya, kalesinde gördüğü beraberlik golü sonrasında iyi başladığı oyun kötüye döndü. Rakip Binatlı’nın maçtaki direnci arttı. Kolay başlayan mücadele bir anda zora girdi. GAÜ Çetinkaya’nın korktuğu başına geldi. Kolay görülen maçta puan kaybı yaşadı.
İkinci devre baskılı bir oyun ortaya koysalar da, kale önünde yeteli net gol pozisyonlarını bulamadılar. İkinci devre bir net gol pozisyonunu Eko yakaladı ancak o da çok kötü vurdu. Çetinkaya takımında sol kanatta sorun olduğu gözlemlendi. Toygar hocam sol taraftan oyuna müdahale etti. Gerekli oyuncu değişikliğini yaptı. Ceza sahasına atılacak yüksek toplardan Esin Sonay galibiyet gölünü aradı bunda da başarısız oldu.
Sahada hiçbir varlık gösteremeyen Tansel’i oyundan almadı. Saha içerisinde Esin-Tansel değişikliğini denemedi. Çetinkaya kapanan savunma karşısında galibiyet gölünü bulamadı.
Binatlı oyuna çok kötü bir başlangıç yaptı. Savunma ve orta saha sıfır mücadeleyle maça başladı. Binatlı kötü mücadele ederken kalesinde sadece bir gol görmesi bence onlar açısından futbol şansıydı. Maçın iyi adamlarından Binatlı futbolcusu Ömer’in asistini Bello kafa vuruşuyla GAÜ Çetinkaya filelerine gönderdi. Bu golden sonra daha da direnci artan bir Binatlı izlemeye başladık.
İkinci devre Binatlı bir puan düşüncesiyle bir performans ortaya koydu. Kendi yarı sahasında fazla adam tutup, uzun pas ve kontra ataklarla gol aradı. Bunda da başarılı oldu. Maç öncesi kendisine koymuş olduğu hedefine ulaştı.
Binatlı teknik sorumlusu Güney Düzgün’ün oyuncu değişiklikleri yerindeydi. İkinci devre Hüseyin Taşçı’yı oyundan alıp Kemal Göktaş’ı orta sahadan savunmaya çekmesi pozitif yönden etkili oldu. Binatlı ikinci devredeki mücadelesiyle bir puanı hak ederek aldı.
Maçın orta hakemi Osman Özpaşa yardımcı hakemleriyle anlaşmazlık yaşadı ancak neticeye etki edecek bir hata yapmadılar.Başa dön tuşu