Kıbrıs

Fellahoğlu: Sanayi Sitesi’ni Ziyarete…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti.

CTP-BG Basın Bürosuna göre Fellahoğlu ziyaretinde, Lefkoşa’nın içerisine düşürüldüğü durumdan mağdur olanlar arasında esnafın da olduğunun bilincinde olduğunu belirtti.

LTB’nin UBP ve DP siyasi ittifakının popülist yönetim anlayışı neticesinde zor duruma düşürüldüğünü kaydeden Fellahoğlu, “Ekonomik akıldan uzak bir şekilde yönetilen belediye en sonunda en temel hizmetleri bile veremeyecek hale düştü” dedi.

5 ADIMDA DENK BÜTÇE, 3 ADIMDA BORÇSUZ BELEDİYE

Esnafa programı hakkında bilgi veren Fellahoğlu, ilk bir yılda 5 adımda denk bütçe ile açığı kapatacaklarını ve 3 adımda belediyeyi tamamen borçsuz hale getireceklerini  anlattı.

Belediyenin geriye dönük borçları hariç 24 milyon liralık açığı bulunduğunu ifade eden Fellahoğlu, bu açığın dışarıdan mal ve hizmet alımını durdurarak 4.2 milyon, belediye gelirlerini yüzde 30’dan yüzde 80’e çıkararak 13 milyon, toptancılar halinin yeniden Lefkoşa’ya getirilmesiyle 3 milyon, atık ürünlerin satışından en az 1.8 milyon ve reklam panoları ihalesinin gerçek değeri üzerinden yeniden ihale edilmesiyle 2 milyon lira gelir elde ederek kapatılacağını ifade etti.

YÜKSEK FAİZLİ BORÇLAR YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Göreve gelmesi halinde yüksek faizle alınan borçların belediyenin ve halkın lehine olacak şekilde yeniden yapılandırılması için çalışmalara başlayacaklarını da ifade eden Fellahoğlu, Ziraat Bankası kredisi için girişim başlatacaklarını, belediyenin lehinde bir anlaşmaya varılması durumunda da bu borç yapılandırmasının yapılacağını söyledi.

Üç adımda nasıl borçsuz bir belediye yaratacaklarını anlatan Fellahoğlu, borç yapılanmasıyla alınacak olan miktarın çalışanların sosyal yatırımları ve maaşları için kullanılacağını belirtti.

Fellahoğlu, 14 aylık süre içerisinde belediyeyi sürdürülebilir bir noktaya taşıyacaklarını söyledi.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı