Eller titredi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 5, 2022
Köşe Yazarları

Eller titredi

Tonguç KotakTonguç Kotak

Basketbol Büyük Erkekler Süper Ligi Play-off yarı final ilk maçında Koopspor 1-0 önde başladığı seride Soyer Hacıganimler’i 57-52 yenerek seride 2-0 öne geçti.

Ellerin titrediği o kadar tecrübeli ismin topları ellerinden kaçırdığı maçı Koopspor son bölümde kazanıp avantaj yakaladı.


Soyer, Çetinkaya’yı yenerek play-off’a kalırken dün gece kazanabileceği bir maçı kaybetti.

Maçın önemli bölümünü üstün götüren Soyer son topu kullanamadı ve maçı kaybetti. Soyer ikinci maçı kazanabilir mi evet kazanabilir. Bunu da dün gece gösterdiler. Son anlarda tecrübeli elerin top tutamaması maçı kaybedilmesine neden oldu. Maçta Alperen double – double yapmış olabilir ama Koop’un iki uzunu karşısında savunmada çok ama çok hata yaptı. Onları tutamamanın yanında onlara pota altını kolay kullanmalarını sağladı.

Ahmet hoca ve oyuncuları Soyer’in nasıl istediğinde oynadığını gösterdiler. Son topa kadar mücadele eden bir takım olarak dün gece kazanmanın eşinden döndüler. Bunu ikinci maçta da yapabilirlerse az hata ile maçı kazanabilirler.

Koopspor, Yakın Doğu Üniversitesi’ni yenerek klasmanı lider bitirdikten sonra çıktığı ilk maçı kaybetme noktasına geldi. Karşısında direnen ve zaman zaman kendinden iyi oynayan Koop bulabileceğini ne Emrah hoca ne kurmayları ve ne de oyuncular düşünmediler. İlk yarıda Berk dışında ayakta kalabilen olmayınca devreyi geride kapattılar.

İkinci yarıda çift uzun formülü ile Soyer potasını yordular. Ligin sayı lideri Kercem sadece 5 sayı atması gecenin dikkat çeken istatistiği oldu. Erdem’in double – double ile maçta Koop adına önemli, Alpay’ın 15 sayısının tümünü üç saniye içinden atması da oranın ne kadar verimli kullanıldığının göstergesi oldu. Koop kazandı ama bu oyun ikinci maç için yeterli mi ? bence hayır.

Hakem üçlüsü yine erken çaldıkları düdüklerin yanı sıra çalamadıkları ile de ön plana çıktılar.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar