Dumlupınar’a bayramlık

13 Ekim 2013 Pazar | 11:24
Kıbrıs Town Houses

Dumlupınar, 2013-2014 futbol sezonunun ilk galibiyetini aldı.

Dumlupınar, kendi sahasında konuk ettiği Türk Ocağı’nı farklı bir skorla evine göndererek, önümüzdeki hafta başlayacak olan bayram tatiline mutlu girdi.
Oyuna her iki takım da açık futbol oynayarak başladı. Oyun anlayışı da böyle olunca seyirciler güzel bir maç seyretme olanağı buldu.
İlk yarı 1-0 Dumlupınar’ın galibiyeti ile son buldu.
İkinci yarıya Türk Ocağı beraberliği yakalarım anlayışı ile hızlı başladıysa da, kalesinde ikinci golü gördü. Bu dakikadan sonra goller arka arkaya geldi.
Maçın güzel olan yanı her iki takımın da gol attıktan veya yedikten sonra gol atmaya devam etme çabasıydı. Hal böyle olunca, ikinci yarıda altı gol atılmış oldu.
Dumlupınar dün geçmiş haftalara oranla kanatları çok iyi kullandı.
Süleyman Bayır’ın sakatlıktan kurtulup takıma katılması, gol atma yollarında büyük bir avantaj sağladı.
Genç Eren ve Arif dünkü maçta çok çalıştı. Sakatlığı devam eden Rıdvan’ın da takıma katılmasıyla hücum gücünün artacağı kesin.
Türk Ocağı dün oyuna Şenol ile başladı. Şenol’un oyunda olduğu sürece Türk Ocağı daha etkiliydi. Ancak sakatlıktan yeni çıkmış olması ve 23. dakikada bu sakatlığının nüksetmesi ile oyundan alınması Türk Ocağı’nı hücum yönünde oldukça etkiledi. Şenol sakatlanıp oyundan çıkmasaydı, skor böyle olmayabilirdi. Dumlupınar’da dün göze batan en güzel taraf, kısaca takımın çabuk hücuma çıkması ve bulunan pozisyonları gole çevirmesiydi.