Doğan’ın MTG fobisi

21 Mart 2013 Perşembe | 10:43

Ligde henüz rahat konumda olmayan iki takımın kupa mücadelesinde altı gol ve birçok da gol pozisyonu görme imkanı gördük.

Mağusa Türk Gücü’nün ortaya koyduğu oyun, mücadele ve 90 dakika boyunca bulduğu net gol pozisyonları “daha önceleri nerelerdeydiniz” dedirtti.
Geçen hafta Göçmenköy karşısında son dakika golü ile berabere kalabilen Türk Gücü, dünkü Doğan Türk Birliği karşısında adeta gol oldu yağdı. O Doğan Türk Birliği ki, kimsenin durduramadığı Çetinkaya’yı geçtiğimiz hafta durduran bir takımdı. Doğan’da eksikler vardı. Sabri ve Zuma kart cezalısı olduğundan oynamadı. Ancak sahada yine 11 oyuncu vardı. Dün seyrettiğim bu iki takımın oyunu lig maçlarına formüle etsem, MTG şampiyonluğa oynar, Doğan da ligden düşebilir diye yorum yapardım. İki takımın da ligde oynadıkları oyundan eser yoktu. Maça gelen seyircilere bol gollü bir maç izlettiler. İlk devrenin son dakikasında Doğan’ın bulduğu golle ilk devre 2-1 bitti. Bu gol ikinci devre Doğan’ı ateşler oyunda denge kurar diye düşündüm. Ancak ikinci yarıya daha da hızlı başlayan MTG oldu. Peş peşe bulduğu gollerle de Doğan Türk Birliği’ni farklı mağlup etti. On gün önceki lig maçında da MTG, Doğan Türk Birliği’ni 4-2 mağlup etmişti. Bu maçta da Contech rakip kaleye iki gol atmıştı. Bu maçta ise 3 gol attı. Atılan bu goller lig maçındaki gollerle benzeşiyordu.
Doğan Türk Birliği defansı bu oyuncuya yeterli tedbiri alamayınca kalesinde golleri görerek kupadan elendi. Mağusa Türk Gücü’nün dünkü kupa maçında ortaya koyduğu oyun önümüzdeki haftalardaki lig maçlarında da devam ederse, lige tutunma açısından önemli bir yol kat ederler görüşündeyim.