FutbolSpor

Doğan zirveye yanaştıMustafa BAHADIR

 İki takım açısından büyük önem taşıyan maçta rakibini deplasmanda dört golle geçen Doğan Türk Birliği zirveye bir adım daha yaklaştı. Ev sahibi Binatlı ise eşitliği yakalamasına rağmen, rakibinin ikinci yarıdaki gollerine engel olamadı ve sahadan puansız ayrılmak zorunda kaldı. Doğan Türk Birliği’nde yabancı oyuncular Eko, Okafor ve Raheem maç boyunca çok etkili olurlarken, Kenan ve Aydın da maç içindeki performansları ile galibiyetin alınmasında önemli rol oynayan oyunculardı.

Oyuna atak başlayan Binatlı, ilk dakikada Victory ile önemli bir fırsattan yararlanamadı. Daha sonra oyunda dengeyi kuran Doğan, rakip kalede pozisyonlar aradı. İki takımın çabaları ilk yirmi dakikada golü getirmedi. Maç berabere giderken günün başarılı isimlerinden Kenan’ın ortasında defansın hatasını affetmeyen Okafor takımını öne geçiren golü kaydetti. Bu gole Muammer’in nefis golü ile akabinde cevap veren Binatlı eşitiği sağlamayı başardı. Devre 1-1 eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıya atak giren Doğan, devrenin başlarında Raheem’in golü ile tekrar öne geçmeyi başardı. Tabii bu golde Eko’nun payını da unutmamak lazım. Geriye düşen Binatlı, biraz bocaladıktan sonra rakip kaleye yüklenmeye başladı. Özellikle yakalanan pozisyonlarda son vuruşu yapamayan ev sahibi ekip, beklediği eşitlik sayısını bulamadı. Daha sonra oyuna tekrar ağırlığını koyan Doğan Türk Birliği, önce Kenanın golü, daha sonra da Zihni’nin kendi kalesine attığı golle maçı kazanmasını bildi ve zirveyi takibini sürdürdü. Binatlı ise mutlak puan ve puanlar almak için çıktığı maçta istediği sonucu elde edemedi ve ümitlerini gelecek maçlara bıraktı. Hakem Ali Özer ilk yarıda verdiği kararlar ile Binatlı cephesinin tepkisini çekti. Özellikle Burak’a yapılan sert müdahalede oyunu devam ettirmesi en dikkat çeken pozisyonlar arasında yer aldı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı