Köşe Yazarları

Doğan zirveye göz kırptı


Ligin ikinci devresine şok mağlubiyetlerle başlayan hem Küçük Kaymaklı hem de Doğan Türk Birliği dünkü maçı kazanmak için Ruso’daki randevuya istekli ve arzulu gelmişlerdi.

Kaymaklı için olmazsa olmaz üç puanın şart olduğu maç için DTB’nin kredisinin biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İkisi de kazanmak için çıksalar da tartışmalı maçın galibi Doğan oldu ve zirveye göz kırptı.

Maça Kaymaklı iyi başladı. Bu sezonki en istekli ve arzulu başlangıcı yaptıklarını gördük. Golü de erken buldular ve her şey onlar için iyi gidiyordu. Her ne kadar Koralp’ın Uğur’a yaptığı hamle bana inandırıcı gelmese de karar penaltı oldu. Penaltıyı Ozan kurtarsa da devamında Uğur kafa ile topu gol yaptı. Gol sonrası Kaymaklı daha rahat oynarken DTB gereksiz yüksek ve uzun toplarla oynadı. Bir türlü etkili olamasalar da kazanma arzularından hiçbir şey kaybetmedikleri için maçı çevirebilecek karakterleri vardı. Jay Jay’in iptal edilen golünde offside bayrağı kalkmış olsa da ümitlerini hep canlı tuttular. Gol için çabaladıkları dakikalarda bir türlü topu kaleye sokamadılar.

Maç sahada iyi bir seyirle giderken hiç beklenmedik bir anda tribünlerdeki Kaymaklı ve DTB taraftarları birbirlerine söz dalaşına giriştiler. Bu da yetmezmiş gibi pet şişeler de atılmaya başladı. Bu çok çirkin manzara yaşanırken yöneticilerin de soğukkanlılıklarını kaybedip olayları yatıştıracakları yerde gereksiz el kol ve sözlerle olayların devamını ve artmasına çanak tuttuklarını gördük. Sakin kişiliği ile tanıdığımız Başkan Tosunoğlu dahi DTB tribünlerine yönelik parmağını sallayarak çok kızgın tavır sergilemesi bizleri hayrete düşürdüğünü ifade etmeliyim. Maç sonrası onlar da yaptıklarının ne denli gereksiz ve hoş olmadığını anlayacaklardır diye düşünüyorum.

DTB tarafının ise Akafor’un yerde kalmasına devam diyen ve sonrasında oyun durunca Akafor’un yanına gitmeyerek sağlık görevlilerini sahaya davet eden maçın hakemi Fehim Dayı’ya kızgınlıkları tribünlerde onları çılgına çevirdi. Sonrasında Fehim Dayı’nın oraya gelmesi ile artan tepkileri tribünleri de gerdi.

Maçın asıl kritik dakikası ise DTB’nin ilk golü sonrası Ali Duvarcı’nın DTB yedek kulübesi önüne gidip orda diyaloğa girmesi ile başlayan saha kenarı olayları sonrası Ali’nin önce sarı sonra da ikinci sarı kartı alıp kırmızı kartla takımını 10 kişi bırakmasıdır. Gol öncesi Aydın’ın Berkem’e faulü tartışılacak olsa da sonuçta sakin kalıp Ali takımını eksik bırakacak diyalog ve söz dalaşına girmemeliydi. Atılması takımına çok pahalıya mal olduğu gerçeği ise maç sonu mağlup olmaları ile de tescillendi.

DTB ikinci devrede bulduğu iki golle 3 puana ulaşırken bu galibiyetle zirvede söz sahibi olmak için ileride varını yoğunu ortaya koyacak önemli bir galibiyete imza attıklarını söylemeliyim.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı