Kıbrıs

Derin hesaplaşma


BALİSTİK DOĞRULADI… Balistik incelemeleri sonucunda,  Biyax Gece Kulübü İşletmecisi Çetin Şeniz’in Boğaz’daki villasının kurşunlanması olayında kullanılan tabancanın, Sexy Lady Gece Kulübü’nde güvenlik görevlisi olan Metin Turunç’un evinde bulunan tabanca olduğu ortaya çıktı

KKTC’de gece kulüpleri, “suç merkezi” haline dönüştü, polis, gece kulüplerine yönelik baskınlarını arttırdı.
Biyax Gece Kulübü İşletmecisi Çetin Şeniz’in Boğaz’daki villasının kurşunlanması olayının “Sexy Lady” operasyonu sırasında ele geçirilen tabanca ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.
Yapılan balistik incelemeler sonucunda Biyax Gece Kulübü İşletmecisi Çetin Şeniz’in Boğaz’daki villasının kurşunlanması olayında kullanılan tabanın ile Sexy Lady Gece Kulübü’nde güvenlik görevlisi Metin Turunç’un evinde polis tarafından yapılan aramada bulunan tabanca olduğu anlaşıldı.
Polis, olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Balistik inceleme yapıldı
Gece kulüplerine yönelik baskınlarını sürdüren polis ekipleri Alayköy’de faaliyet gösteren Sexy Lady Gece Kulübü’ne ve güvenlik görevlisi olarak burada çalışan Metin Turunç’un evine önceki gün eş zamanlı baskın düzenlemiş, Turunç’un evinde tabanca, şarjör, canlı mermi, uyuşturucu ve biber gazı ele geçirilmişti. İşletmeci Hakkı Beyaz’ın ofisinde ise canlı tabanca mermisi ve kılıç tespit edilmişti.
Polisin Sexy Lady Gece Kulübü’ne operasyon gerçekleştirdiği önceki gün, Biyax Gece Kulübü İşletmecisi Çetin Şeniz’in Boğaz’daki villasının kurşunlandığı ortaya çıkmış, Şeniz’in ihbarı üzerine olay yerine giden polis geniş çaplı inceleme başlatmıştı.
Girne Polis Müdürü Hüseyin Yeşildağlı’nın da katıldığı inceleme sırasında 2 boş kovan ile bir çekirdek olay yerinde tespit edilmişti.
Kovanlar ile çekirdek balistik inceleme için alınırken bölgedeki tekerlek izleri de incelendi, binada parmak izi olup olmadığı kontrol edilip kamera kayıtları polis tarafından incelemeye alınmıştı. Kamera kayıtları nedeniyle 6 Mart’ı 7 Mart’a bağlayan gece yapıldığı tahmin edilen kurşunlamanın “Sexy Lady” operasyonu sırasında ele geçirilen tabanca ile bağlantılı olabileceği ihtimali üzerinde de durulmuş, ele geçirilen silahların kurşunlamayla bağlantısının olup olmadığını araştırmak üzere balistik inceleme başlatılmıştı.

Suç aleti silah bulundu
Yapılan balistik inceleme sonucu şüpheler netlik kazandı ve Biyax Gece Kulübü İşletmecisi Çetin Şeniz’in Boğaz’daki villasının kurşunlanması olayında kullanılan tabancanın, Sexy Lady Gece Kulübü’nde güvenlik görevlisi olan Metin Turunç’un evinde bulunan tabanca olduğu ortaya çıktı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı