FutbolKöşe YazarlarıSpor

Derbide gülen Baf


Haftanın açılış maçında  derbi mücadelesinde Güzelyurt’ta  BÜY ile Binatlı  karşı karşıya  geldi. Kalabalık  bir seyirci  kitlesinin  izlediği bu önemli karşılaşmayı  on kişi kalmasına rağmen kazanan BÜY  derbide  gülen taraf  oldu. Üç golün atıldığı, bir kırmızı kartın çıktığı maçta  Binatlı eksik kalan rakibi karşısında  istediği fırsatları bulamadı ve sahadan puansız ayrılmak  zorunda kaldı.

Oyuna golle başlayan BÜY daha maçın ilk anlarında Ahmet  Hatay ile  öne geçmeyi başardı. Gelen golün  morali ile oyunda daha  iyi organize olan kırmızı –yeşilliler rakibi karşısında daha etkili görüldü.Kossi,Adeola  ve Yankı  hücumda önemli görevler üstlenen futbolculardı. A.Hatay’ın da orta alanda  oyunu iyi yönlendirmesi ile  BÜY rakibi karşısında  önemli fırsatlar  bulduysa da  ikinci golü atamadı. İlk yarının  ilk bölümlerinde istediği oyunu oynayamayan Binatlı , özellikle  devrenin ikinci bölümünde  daha atak bir oyun ortaya koydu. Habibi’nin  golü ile eşitliği sağlayan sarı –yeşilliler oyunda da dengeyi kurmuş oldu.

İkinci yarıya golle giren yine BÜY, Adeola  ile tekrar  öne geçti. Tabii bu golde de  Binatlı  defansının hatası büyüktü. Golün hemen sonrasında Kossi’nin  ve ilerleyen dakikalda bu kez Yankı’nın sakatlanıp çıkmaları BÜY  için büyük handikap oluşturdu. AncakBinatlı rakibinin  bu eksikliklerini  bir türlü  avantaja  çeviremedi. Üstüne üstlük  İbrahim Hatay’ın  ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalması BÜY’ün  tüm planlarını alt üst etti. Buna rağmen  oyunu bırakmayan  ve oyuna dahil olan genç  oyuncularla  iyi mücadele eden BÜY  Binatlı’ya eşitlik sayısı tanımadı.Binatlı ise özellikle  maçın son anlarında net fırsatlar bulduysa da bu kez de kaleci Erdoğan’ı geçemedi. Sonuçta derbiyi  tüm olumsuzlıklara rağmen kazanan BÜY haklı bir galibiyet elde etti.Dünkü galibiyetin alınmasında  BÜY adına A.Hatay, Adeola  ve kaleci Erdoğan  öne çıkan isimlerdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı