Köşe Yazarları

Derbide gol yokYalova ile Lefke arasındaki Batı derbisi karşılaşmasında gol sesi çıkmadı. İki ekip açışından büyük önem taşıyan maça ilgi yüksek olmasına rağmen sahadaki futbol ne yazık ki vasatın üstüne çıkamadı. Doksan dakika boyunca tat vermeyen bir oyun sonrasında her iki takımda sahadan bir puanla ayrılmış oldu.

  Maç öncesi her iki takımında amaçları farklı idi. Bir tarafta küme düşme potasından çıkmak isteyen ev sahibi Yalova, diğer taraftan zirve yarışından kopmak istemeyen deplasman ekibi Lefke. Oyuna Lefke daha atak girmesine rağmen, geçmiş maçlardaki etkili hücumlarını bu karşılaşmada Lefke forvetinden izleyemedik. Ev sahibi Yalova’nın defans ve orta sahasını kalabalık tutması bunda büyük etken olurken, Kasım, Sherman ve Smart’ın da gününde olmaması Lefke’nin gol atmasını zorlaştırdı. Ev sahibi Yalova rakibinin gücünü bilerek doksan dakika mücadele etti. Etkili oyuncusu Burak Koçar’ın cezalı olması ve bu maçta oynamaması onlar için büyük handikaptı. Ancak oyunun belirli bölümlerinde Lefke kalesinde Zekai ve Ertuğ ile buldukları fırsatlardan yararlanamadılar. Kaleci Mustafa’nın da yerinde yaptığı kurtarışlar ev sahibi takımın sahadan en azından bir puanla ayrılmasını sağladı.
   Pozisyon açısından kısır geçen bu derbi karşılaşmasında zaman zaman elektriklenmeler olsa da, her iki takımın futbolcularının iyi niyetli olması sonucu çok fazla bir gerginlik yaşanmadı.
Sonuç olarak Yalova aldığı bir puanla Y. Boğaziçi ile puanlarını eşitlerken ileriki haftalara daha umutlu bakmaya başladı. Deplasman ekibi Lefke ise aldığı bu beraberlikle liderden bir adım daha uzaklaştı.

Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı