Köşe Yazarları

Debola galibiyeti getirdi


İki takım açısından büyük önem taşıyan maçta rakibi Ülkü Yurdu’nu deplasmanda Debola’nın iki golü ile mağlup eden Gençlik Gücü çok kritik bir galibiyete imza attı. Düşük bir tempoda oynanan maçta, her iki takımda fazla pozisyon bulamadı. Maç berabere giderken Debola’nın nerdeyse orta alandan aldığı topla rakiplerini geçmesi ve golü bulması maçın en güzel pozisyonuydu. Ülkü Yurdu geçmiş maçlara oranla iyi gününde değildi. Felix’in oyuna katkısının az olduğu maçta, ev sahibi ekip fazla etkili olamadı. Konuk G.Gücü ise defans ve orta alanını kalabalık tutarak, ileride Ndue ve Debola ile rakip kalede gol aradı.

İlk on beş dakikada pek de etkili bir pozisyon izleyemedik. Gelişen ilk etkili pozisyonda ise G.Gücü Debola ile golü bulmayı başardı. Golü kalesinde gören Ülkü Yurdu dengeyi kurmakta gecikmedi. Felix’in gole giden vuruşunu Hakan çizgiden çıkarmayı başarınca, Ülkü Yurdu eşitliği sağlayamadı. Akınlarını sürdüren ev sahibi ekip bu kez Joseph ile bulduğu fırsatı golle sonuçlandırdı ve skora denge gelmiş oldu. Devre eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıya her iki takımda karşılıklı ataklarla girdi. Ancak her iki takımda net pozisyon bulmakta zorluk çekti. Golü atanın maçı kazanacağı bir ikinci yarıya şahit olduk. Nitekim de maçın son on dakikasına girdiğimizde sahneye çıkan Debola jeneriklik bir gole imza attı. Orta alandan aldığı topla rakiplerini geçen ve topu ağlara gönderen Debola takımına galibiyeti getiren isim oldu. Kalan dakikalarda Ülkü Yurdu’nun beraberlik çabaları sonuç vermedi ve bu zorlu karşılaşmayı kazanan G.Gücü bu hafta da çıkışını sürdürdü. Ülkü Yurdu ise kazanıp daha da rahatlayacağı maçı kaybederek, elindeki büyük avantajı kullanamadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı