Çok rahat

20 Kasım 2017 Pazartesi | 12:24
Ali YÖNEY

Yenicami zor olarak gördüğü maçı çok rahat kazandı. Ozanköy kendi sahasında, saha avantajlarını rakibi karşısında iyi kullanamadı ve farklı kaybetti.

Yenicami maça çok iyi başladı. Oyunda istek ve arzuluydular. İyi başlamasının semeresini golle buldular. YAK mücadeleye ön alanda rakibe baskıyla başladı. Bunda da çok başarılı oldu. Orta sahada görev alan Mehmet Altın ve Ünal iyi top oynadılar. Oyuna istediği gibi yön verdiler. Orta sahaya sahip oldular. Hücum ve savunmaya katkıları çoktu.  Üçlü hücumla oyuna başlayan Yenicami maçın başından sonuna kadar rakibinden üstün bir oyun ortaya koydu. Hücumda Tansel, John Okali ve John Ebuka başarılıydılar. Görevlerini fazlasıyla yaptılar.

Yenicami maça başlamadan yapacağı müsabakada bir oyun planı vardı. Bu oyun planı ofansif futboldu. Hücum futbolu oynayıp kazanmaktı. Bu planı en iyi bir şekilde sahada görev alan ve sonradan oyuna dahil olan oyuncular uyguladılar ve kazandılar.

Ev sahibi Ozanköy kendi evinde güçlü bir rakibe yenildi. Maçın ilk bölümünde bireysel yaptığı hatalar sonucunda kalesinde ilk devrede 3 gol gördü. Maçın başından sonuna kadar kötü oyun oynadılar.

Futbol adına 90 dakikada olumlu bir şeyler göstermediler.

Futbolun oyuncular bilmelidir ki hakemin verdiği karar değişmez. Müsabaka müddetince hep hakem kararlarıyla oynama düşüncesi yanlıştı. Teknik heyette dahil. Hakem skora etki edecek bir hata yapmadı. Orta sahada faul idi değildi. Futbol oyunu öyle bir mücadeledir ki gerekirse hakemi de yenerek maçta başarılı olacaksın. Böyle bir düşünceyle mücadele veren Ozanköy hak ettiği yenilgiyi almış oldu.

Hakem Serkan Şimşek. Maça damgasını vuran adamdı. İlk devre son bulurken Ozanköy taraftarı sahaya girmesiyle ikinci devre tribünlerin yanındaki alanın boşaltılmasını istedi. Boşaltılmayınca oyunu başlatmayıp soyunma odasına gitti. Değişen bir şey olamadan 10 dakika sonra oyunu başlattı. Sonuçta değişen bir şey olmadı.