FutbolKöşe YazarlarıSpor

Çok önemli 3 puanÜner Berkalp Stadı’nda maça çıkmadan önce Binatlı 25 puan Esentepe 23 puandaydı. Kazanılacak 3 puanın çok önem taşıdığı mücadelede kazanan deplasman takımı Esentepe oldu.
İlk devre sahada futbol yoktu. İki takımın da sahadaki oyun planının ne olduğunu anlamadım. Planları yoktu. Maç orta sahada bir kör dövüş şeklinde oynandı. Yapılan faullerden dolayı oyun fazla durdu. Mücadele futbol adına düşük tempoda oynandı.Ali YÖNEY

İlk devre tamamlanırken Esentepe bulduğu golle devreyi galip tamamlaması oyunun lehlerine dönmesine sebep oldu. İkinci devre savunmayı ön planda tutup rakibin hatasından kazandıkları penaltıyla iki farklı skoru yakaladılar. Dikkatli olsalardı 3 farklı skoru bile yakalayacak  pozisyonları buldular.

Gol atma becerisini gösteremediler. Oyunun son bölümlerinde artan Binatlı baskısında kalelrinde golü gördüler. Bu gol, maçın kalan süresinde Esentepe’ye sıkıntılı anlar yaşattı. Kaleci Onur ve savunma iyi mücadele verdi. Rakibe gol şansı tanımadı. Hakem 7 dakika uzatma verdi. Hata yapmadılar ve kazandılar. Binatlı iyi değildi ve kaybetti. Binatlı mücadelenin son bölümünde futbol oynamayı düşündü. Bir da gol buldular fakat ikinci golü bulmaya zaman yetmedi.

Binatlı oyun içi organizasyonunda ikinci devreye iki oyuncu değişikliğiyle oyuna başladı. Yapılan değişiklikler kötü giden oyunda bir şey değiştirmedi. İki farklı mağlup duruma düştüklerinde moral ve motivasyonları bozuldu. Buldukları gol sonrası rakibe seyircinin de etkisiyle baskı uyguladılar. İkinci golü bulamadılar ve yenildiler. Esentepe altın değerinde 3 puanla sahadan mutlu ayrıldı. Binatlı kenar yönetimi ligdeki zorlu süreci zor atlatacağa benzer. Hakem Serkan Şimşek kartını çok kullandı haklıydı.

Başa dön tuşu