Çin işkencesi!!!

0
Kıbrıs Town Houses

 

Dün Kaymaklı-Bostancı Bağcıl arasında oynanan karşılaşma sonrasında başkan Ali Başman’ın söylediği sözdü “Çin işkencesi!..”
Neden mi? Çünkü futbol olarak Ali Başman da bizler gibi sahada oynanan futboldan tatmin olmamış, sadece alınan 3 puanla teselli bulmuştu.
Küçük Kaymaklı’nın 90 dakika boyunca rakip kaleye gittiği pozisyon neredeyse yok denecek kadar azdı.
Bağcıl’ın defans futbolcusu Samory’nin ilk devrede Debola’yı ikinci devrede de Esin’i gereksiz yere ceza sahası içinde yere indirmesi sonunda kazanılan iki penaltıyı da Esin gole çevirdi. Maç boyunca Kaymaklı’nın tek artısı oynamadığı maçta kazandığı 3 puandı.
Kaymaklı’da bu sezon ilk kez Ufuk kaleyi korurken Türkkan yedek kulübesinde bekledi. Teknik patron Cenk Berkalp Çağan’ı sol kanatta oynatmayı tercih etti. Çağan’da maç boyunca ataklara fazla katkı sağlayamamasına rağmen görevini yaptı diyebiliriz.
Kaymaklı’nın defansında görev yapan Mehmet Kaygısız, takımın en iyisi olarak göründü. Kaymaklı’nın nedense golü bulduktan sonra oyunu kendi sahasında kabul etmesi sahadaki seyir zevkini düşürdü ve maçın tadını kaçırdı. İkinci golde aynı şekilde Samory Esin’i çekerek penaltıyı yoktan var etti. Esin’in penaltıyı gole çevirmesinin ardından Kaymaklı maçı iyice rölantiye aldı ve oyundan iyice düştü.
Bağcıl’dan Ertaç ise girdiği birçok gol pozisyonunu cömertçe harcadı. Takımın iyilerinden görülen ve Kaymaklı kalesinde etkili olan Murat Gertik ve Patrick’in ikinci yarının ortalarında oyundan alınması teknik patron Ahmet Zaifoğlu’nun yanlış bir düşünceydi.
Bağcıl, daha çok gol pozisyonuna girmesine rağmen gol vuruşlarındaki beceriksizlikleri yanında Samory’nin de kurbanı oldu.
Futbolun vasat olduğu maçta Kaymaklı sadece alınan 3 puana sevinirken Bağcıl, kendi kendini yenmesine üzüldü. 
Hakem Fehim Dayı’ya gelince, Samory’nin Esin’i çekerek yere indirdiği pozisyonda penaltı noktasını gösterdi. Düşünüyorum da bu sahalarda ikinci penaltı çalındığında son adam olan Samory’ye kırmızı kart çıkartılmıyor mu? Kurallar açık ve nettir. Son adam gole giden oyuncuyu arkadan çekerek düşürüyorsa, bu maçta çalınacak onuncu penaltıda olsa kırmızı karttır.