Köşe Yazarları

Çıdamlı her şeyi halletti

Canbulat Stadı’ndaki maç hem M. Türk Gücü hem de Yenicami açısından çok önemliydi. MTG bu maçta puan alıp rahatlamak için sahaya çıktı. Yenicami ise mutlaka galip gelerek şampiyonlukta Çetinkaya ile olan yarışı devam ettirmek düşüncesindeydi.
İlk yarı Yenicami her yönüyle daha istekliydi. Orta sahada Evren ve İbrahim Çıdamlı ayağa paslarla oyuna hakim olmaya çalıştı. MTG ise ilk yarıdaki Yenicami’nin bu orta alan hakimiyetine tedbir alamayınca, 30. dakikada Massa’nın golüne engel olamadı. Bu golden önceki M. Diallo’nun direkten dönen topu da MTG adına şansız bir andı.
Yenicami ikinci yarıya Massa’nın yokluğunda başladı. İkinci yarıda Yenicami takımı, Massa yoksa ilerde etkili olamayacağını ortaya koyduğu oyunla gün ışığına çıkardı. Massa’nın olamayışı ile ileri çıkamayan Yenicami, oyunu orta alan ve kendi alanında kabul edince, MTG’ye ileri çıkma cesaretini verdi. Sıklaşan bu MTG ataklarında Okan ceza alanı içinde topu elle oynayınca kazanılan penaltı skoru eşitledi. MTG bir gol daha bulmak için yüklendiyse de Yenicami defansı, özellikle de Joseph, yerinde müdahalelerle tehlikeleri önledi. Maçın bu sonuçla biteceğini beklerken MTG’den Kadir, Ünal’ı ceza alanı içinde düşürünce, Yenicami uzatmalarda penaltı kazandı. Atışı İbrahim Çıdamlı kullandı. Ancak top yan kale direğinden geri geldi. Çıdamlı kaçırdığı bu penaltı ile hem takımını şampiyonluk iddiasından etti hem de MTG’ye kalan son iki haftada altın sayılabilecek bir puanı verdi.
Maçın orta hakemi Mehmet Malek verdiği penaltı kararlarında haklıydı. Maç 0-0 iken yine Okan’ın ellerine çarpan topu, ellerin açık olmayışından dolayı çarpma olarak değerlendirmesi de doğruydu. İkinci yarıda MTG’nin attığı golde de tespit ettiği faul kararında haklıydı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı