Çetinkaya’da iyi ki Cedric var

13 Ekim 2013 Pazar | 11:30
Kıbrıs Town Houses

Çetinkaya, transfer döneminde birçok yıldız futbolcusunu kaybetti.

Ama Cedric’i elinde tutmayı başardı ve o Cedric, dün attığı gollerle Yeniboğaziçi’ni bitiren isim oldu.
Cedric iki gole imza attı. Mehmet Turgut’un kendi kalesine attığı ikinci golde yine pozisyonun içindeki futbolcuydu.
Çetinkaya, Boğaziçi’ni ikinci yarıda bulduğu üç golle geçmesini bildi. Sarı-kırmızılılar, rakipleri karşısında çok zor bir galibiyet ve 3 puan aldı. Çetinkaya elbette bu eldeki kadroyla şampiyonluğa oynayacak hali yok. Ama yine de futbolda yarının ne getireceğini kimse önceden kestiremez.
Çetinkaya ilk yarıda rakibi karşısında etkisiz bir futbol sergiledi ve ilk devreyi 1-0 yenik kapattı. İkinci yarıda Cedric’in gollerle devreye girmesi, Batshi’nin “saman alevi” gibi parladığı zamanlarda etkili olması Çetinkaya’ya galibiyeti getiren unsurlardı. Ancak Hüseyin Kayalılar yakaladığı yüzde yüzlük gol pozisyonlarını değerlendirebilseydi belki de sarı kırmızılılar bu kadar sıkıntılı bir galibiyet almayacaklardı. Çetinkaya’da defansta Abbas ve kaleci Hasan güven vermeyip, tecrübeli olmasa Boğaziçi deplasmandan puanla ayrılabilirdi.
Çetinkaya’da Ediz’in sağ kanatta hala form tutmaması, Akın’ın sol kanattan yeterince katkı sağlayamamasını söylersek, sarı-kırmızılıların, Boğaziçi karşısında ne kadar sıkıntılı bir 90 dakika yaşadığı ortaya çıkıyor.
Yeniboğaziçi, ikinci yarıda birçok futbolcusunun sakatlanması ve oyundan düşmeleri Boğaziçi’nin deplasmandan puanla dönmemesine neden oldu.
Ezeute, Boğaziçi defansının açıklarını kapatan isim olurken, maçın son dakikasında Cedric’i yere düşürüp kırmızı kartla oyun dışı kalması Boğaziçi’nin önümüzdeki hafta en büyük dezavantajı olacak. Boğaziçi, ilk yarıdaki hırsını ikinci yarıya taşıyamadı ve başkentten puansız ayrıldı.
Bir hafta önce en başarılı hakem olan Osman Özpaşa, çaldığı ve çalmadığı düdüklerle iyi bir yönetim gösteremedi. Verdiği üç penaltı da “haklı mı, haksız mı” kararı tartışma konusu oldu.
Sonuçta, Çetinkaya ikinci yarıda bulduğu golleri ile 3 puanı buldu.