Köşe Yazarları

Cannes’daki prensesimiz, Hazar Ergüçlü

Yine gururlandık.  Yine göğsümüz kabardı.  Bir olay ve bir haber yüzümüzü bir kez daha güldürdü. Bu sıcak havalarda adeta yüreğimize su serpti ve bir gerçeği daha hatırlattı bize.  Akdenizde ‘bir avuç’ kadar yer kaplayan şu küçücük adamızda nice yeteneklerin ortaya çıktığı ve keşfedilmemiş daha nicelerinin bulunduğu gerçeğini…

Kıbrıs ve Türkiye çapında, sanatın her alanında kendini kanıtlamış yetenekli soydaşlarımızla her zaman gurur duymuşuzdur.

Dünyanın birçok yerinde, Avrupada, İngiltere’de ve hatta  Amerika’ya kadar uzanan sanat dünyasının başarı merdivenlerinde bu sanatçılarımızın bahşettiği gurur ve kıvanç her şeyin üstündedir.

Bu küçük, sorunlu adadan çıkıp uluslararası platformda film sanatı dünyasında adını altın harflerle yazdırmak her sanatçıya kolay kolay nasip olmaz.

İşte Türkiye’de kısa zamanda kendini kanıtlayan ve ünlenen güzel kızımız HAZAR ERGÜÇLÜ bir hayali gerçek yaptı.

Cannes Film Festivali’ne katılarak ve kırmızı halı’yı gururla adımlayarak… Bu sebeple, uluslararası film camiasının ve medyanın büyük ilgisini çeken kızımızı biz şimdiden, “Cannes Prensesi” veya “Kırmızı Halı’nın Prensesi” olarak ilan ettik.

Güzelliği, vakur ve kendinden emin duruşu, incelik ve zarafetle gelen asaleti ile gerçek bir prenses.

***

 O, önce bizim prensesimiz.  Onu çocukluk günlerinden beri biliyor ve tanıyoruz.

Babası Süleyman Ergüçlü’nün yönettiği ve birlikte çalıştığımız gazeteye sık sık gelir ve herkesin dikkatini çekerdi.  Her zaman oldukça zeki ve zarif bir kızdı.

Parlayan gözlerinde derin bir anlam vardı.  Adeta içinde bir hazine saklıyor gibiydi ve yaşından beklenmeyecek kadar da olgundu.  Davranışları yanında düşünce ve duyguları da bu olgunluğunu tamamlıyordu.

Onun bu özellikleri, bugün geldiği noktanın müjdecisi gibiydi. Hazar için, Cannes Film Festivali’nde ana yarışma programına katılma başarısını gösteren “Ahlat Ağacı” filmi, henüz ilk basamak.  Kırmızı Halı’ya attığı bu ilk adımlar, Hazar’ın bundan sonraki sanatsal başarılarının ilk kilometre taşlarını oluşturacak kanaatimdeyim. Daha nice başarılara Hazar…İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı