Köşe Yazarları

Çabalarımızın karşılığını almanın mutluluğuEn güzel gurur bu olsa gerek: Hem kendin yaptığın çalışmanın mutluluğunu yaşamak hem de bu mutluluğu diğerlerine yaşatmak…

Bu güzel duyguyu anlatmaya kelimeler yetmez. Elbette geçtiğimiz çarşamba gecesi Malpas Hotel’in havuz başında düzenlediğiz “Havadis Gazetesi Ödül Töreni 2018”nin bizlere yaşattığı gururdan bahsediyorum.

Bu gururumuza başta Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Uluştırma Bakanı Tolga Atakan olmak üzere milletvekilleri ve 7 yüze yakın davetli topluluğu ortak oldu.

Gecede Buray, Lütfiye Özipek, Genco Ecer, Fikri Karayel,  İnal Bilsel, Cahit Kutrafalı, Eylem ve oyunculukta yıldızı her geçen gün parlayan Eda Kandolu, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi sanatçılarımızın yanında Türkiye’den gelen çok değerli konuklar, oyuncular, sanatçılar ödüllerini alırken bizler de onların gözlerindeki o mutluğa tanık olduk. Bu bizleri için çok güzel bir duygu…

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhurman’ın sanatçılarımıza ödüllerini verirken duygulanması bile bizler için ayrı bir gurur kaynağıydı. İşte bunları yaşamak çalışmanızın yorgunluğunu alıp götürdü. Önemli olan bütün çabalarımız meyvesini verdi ve bu sayede herkes mutluydu.

Gece sona erdikten sonra bize kapılarını açan Malpas Hotel Direktörü Fahri Altınör’le yaptığımız kahve sohbetinde sanatçılarımızın dayanışmasına bir kez daha tanık olduk. Buray, Fikri Karayel, Genco Ecer, Cahit Kutrafalı ve Kadir Carlos sanat yaşamının anılarını bizlere anlatırken küçük yaşta başlayan arkadaşlıklarını giderek daha da pekiştirdiklerini, birbirlerine destek olduklarını gösterdi.  Sanatçıların böylesine kenetlenmesi bizleri çok mutlu ediyor.

Her zaman yazıp söylüyoruz, değerlerimize sahip çıkalım. Bugün Buray, Ziynet veya Işın Karca Türkiye’nin neresine adım atarsa yüzlerce insan onlardan imza ister ya da onların elini sıkmak ister.

KKTC’ye geldiklerinde belki bu hayranlık biraz düşer; ne de olsa “Bizim Buray, Bizim Ziynet” olur.  Artık kendi ayaklarımız üzerinde durmak istiyorsak sanatçılarımıza, sporcularımıza her alanda başarılı olan insanımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü ülke tanıtımı sanat ve sportif başarıdan geçer.

Bana sorarsanız ülkemizin sanatçılarının son dönemlerde yaptıkları Türkiye’nin birçok sanatçısının önüne geçti. Ama nedense Türkiye’den gelen sanatçılara toplum olarak daha fazla ilgi gösteriyoruz. Bu da bizim “suçumuz” olsa gerek.

Bizim değerlerimiz Türkiye’de çok başarılı. Nil Burak, Ziynet Sali, Işın Karaca, Buray ve şimdilerde de Fikri Kayel “ Yol” ve Genco Ecer “Zor Kurtarmışım” şarkısı ile Türkiye’de sivriliyor. Üstelik Genco’nun “Zor Kurtarmışım” şarkısının söz ve müziği Fikri Karayel’e ait.  Işın Karaca “Eyvallah” şarkısıyla yeniden yükselişte geçmiş durumda. Türkiye’deki Kıbrıslı şarkıcılar sanatçı dayanışmasın en güzel örnekleri ve bu daha da aratacak.

Umarım bu dayanışma ülkemizdeki 5 yıldızlı otellere ilham verir de Kıbrıslı şarkıcıları sahnelerinde daha çok ağırlarlar. Türkiye’den bir grup sanatçıyı büyük ücretlere defalarca sahnesinde ağırlayan casinolu oteller dönüp dönüp aynı sanatçıları sahneye çıkaracaklarına Ziynet Sali, Işın Karaca gibi sanatçılara açtıkları konser kapılarını Buray, Fikri, Genco gibi yeni sanatçılarımıza da açsa güzel olmaz mı?

Unutulmalıdır ki bu ülkede kazanılan bu ülkenin insanı ile paylaşılınca güzel.

Biz dağıttığımız ödüllerle onlara manevi yönden hak ettikleri değeri gösterdiğimizi ortaya koyduk. Bu gibi organizasyonlar düzenlemeye devam ederek onlarla ve siz takipçilerimizle beraber olmaya da devam edeceğiz…
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu