Köşe Yazarları

BÜY fırsatı kullanamadı


Geçen hafta Türkmenköy deplasmanında hayati bir üç puan alan BÜY sahasında Göçmenköy’e yenilerek eline geçen önemli fırsatı kullanamadı. İki takım açısından büyük önem taşıyan bu maçta deplasman ekibi Göçmenköy tek golle üç puana ulaşırken, BÜY umutlarını son haftaya bıraktı.

  Oyunun ilk yirmi dakikası oldukça hareketli geçti. İki takımın direkte patlayan şutları, ev sahibi takım adına kaçan penaltı ve yakalanan gollük pozisyonlar maça ayrı bir heyecan getirdi. Oyunda ilk tehlikeli pozisyonu yaratan Göçmenköy oldu. 5. dakikada Çağın ceza alanı içerisinde güzel vurdu ancak top üst direkten geri geldi. Kalesinde bu tehlikeyi atlatan BÜY rakibinin üzerine gitmeye başladı. Bahri’nin serbest atışında top az farkla dışarı giderken, yine aynı oyuncunun 25 metreden kaleye gönderdiği güzel şut önce kalecinin parmaklarına daha sonra da üst direğe çarpıp kornere gitti. Ataklarını sıklaştıran kırmızı yeşilliler 14. dakikada Ömer’in ceza alanı içerisinde düşürülmesi ile penaltı kazandı. Atışı Hüseyin Hürben kullandı ancak günün başarılı ismi kaleci Okan gole izin vermedi. Kaçan penaltıdan sonra oyuna dengeyi getiren Göçmenköy 38. dakikada öne geçti. Bu dakikada Hakan ceza alanına girerken sert vurdu ve kaleci Hüseyin’in altından geçen top ağlarla kucaklaştı. Gelen bu golle Göçmenköy devreyi üstün kapadı.
  İkinci yarıya BÜY eşitliği sağlamak, Göçmenköy ise üstünlüğünü koruyup farkı artırmak için çıktı. Ancak Hüseyin Sarro’nun cezalı olması ve bu maçta oynamaması BÜY için büyük handikap oluşturdu. Zira ev sahibi ekip gol pozisyonu bulmakta oldukça zorluk çekti. Buna mukabil deplasman ekibi özellikle oyunun son bölümlerinde bulduğu net fırsatlardan yararlanamayınca ilk yarıda atılan tek gol maçın skoru oldu. Göçmenköy aldığı bu galibiyetle oldukça rahatlarken, BÜY son haftaya sıkıntılı girmiş oldu.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu