FutbolKöşe YazarlarıSpor

Bu sezonun en rahat maçı


Bu sezonun en rahat maçı derken MTG’nin bu sezon oynadığı en rahat maçı demek istiyorum. Bir hazırlık maçının bile daha heyecanlı veya daha çekişmeli geçtiğini iddia etsem abartmam.

MTG takımı dün sarı kart cezalısı olan Mehmet Erol ve Mehmet Gürlü’den yoksun olarak sahaya çıktı. Ancak maç başından sonuna kadar bu oyuncuların eksikliğini hiç hissetmedi. Şöyle ki, karşılarında o kadar mücadele anlayışından yoksun bir Düzkaya takımı vardı ki, eğer MTG oyuncuları biraz vites yükseltse ömür boyu unutamayacakları bir skorla sahadan ayrılacaklardı.

Bir takım bir kez mi rakip kaleye gitmeye çalışmaz, ya da oyunu istediği tempoda oynayan rakibinin oyununu bozmaya çalışmaz?

Dün işte böyle bir Düzkaya takımı vardı. Ne yaptığını bilmeyen, ya da rakibinin yapmaya çalıştıklarını engellemeye çalışan bir takım yerine, futbolun yapılması gerekenlerinden uzak bir takım vardı.

MTG teknik yönetimi bu durumu fark edip, takımının ilk on birinde sürekli forma giyen oyuncularını dışarı alıp, genç oyuncularla maçı bitirdi. Çünkü rakibinin kalelerinde tehlike yaratacak hiç bir girişimi yoktu.

Sarı kart sınırında olan Dinopeter, Ünal gibi oyuncuları dışarı aldı. Skoru yakaladıktan sonra bu hamleler önümüzdeki hafta oynanacak olan Cihangir maçının hazırlıklarıydı. Bunlar da doğru hamlelerdi.

İki takımın güç dengeleri aynı olmasa da, Düzkaya’dan daha iyi bir mücadele beklerdim. Bu sezon ilk kez seyrettiğim Düzkaya devre arasında kadrosunu güçlendirmezse, sezon sonu kendileri için iyi olmaz. Benim dün seyrettiğim Düzkaya bu görüntüyü verdi.

MTG bu maçın ille ki favorisiydi. Ama maçın başından bulduğu golle ve rakibinin de mücadele gücünden yoksun olduğunu tespitinden sonra oyuna asılmadı. Çünkü akılların haftaya oynanacak olan Cihangir maçında olduğu her haliyle belliydi. Kart görmemek, ve sakatlık olmaması adına maçı sonuna kadar istediği gibi bir tempoda tamamladı.

Orta hakem Mustafa Öztugay maç içinde zaman zaman yardımcıları ile yaşadığı uyumsuzluklar nedeniyle zor anlar yaşadıysa da, şanslıdır ki skora etki eden kararlar olmadı.
Başa dön tuşu