Birer Puanla Başladılar

24 Eylül 2017 Pazar | 13:05
Mustafa Bahadır
Kıbrıs Town Houses

Süper Lig’e iyi bir giriş yapmak isteyen Lefke, sahasında konuk ettiği ligin yeni ekibi Y.Boğaziçi ile berabere kalarak sahadan bir puan ile ayrılmak zorunda kaldı.

Zihni’nin kırmızı kart görmesi ile nerdeyse bir devreyi on kişi oynayan ev sahibi ekip, geriye düştüğü maçta penaltı golü ile eşitliği sağlayarak bir puana razı oldu. Konuk Y.Boğaziçi ise bu zorlu deplasmandan bir puan alarak lige moralli bir başlangıç yaptı.

Oyuna hızlı giren ev sahibi Lefke ilk dakikalarda rakibinin kalesini zorladı. Maçın başında Cedric Burak Kaçar’ın pasında Ersoy’u geçebilseydi, menekşe–beyazlılar maça golle  başlayabilirlerdi. Oyunun  ilk bölümlerinde rakibine karşı daha etkili olan Lefke, Semih’in sakatlanıp çıkması ile orta alanda üstünlüğü rakibine kaptırdı. Oyunda iyi organize olmaya başlayan Y.Boğaziçi  Mammadov’un  golü ile de öne geçmeyi başardı. Gelen gol ile biraz bocalayan Lefke tekrar  oyunda dengeyi  kurmayı  sağladı. Nitekim Yılmaz’ın kullandığı serbest atışta  top üst direkten geri gelmeseydi, Lefke  eşitliği  sağlayabilirdi. Ancak ilk yarının son anlarında daha önce sarı kartı olan Zihni’nin rakibine yaptığı hareketten dolayı ikinci sarı kartı görmesi ve kırmızı kartla oyun dışı kalması  Lefke’nin  tüm planlarını  alt üst etti.

İkinci yarıda ilk önemli pozisyonu bulan Y.Boğaziçi  oldu. Köşe atışından gelen topta Israel  yakın mesafeden topu dışarı gönderince  deplasman ekibi farkı ikiye çıkarma şansını kullanamadı. On kişi ile mücadele eden Lefke  günün başarılı ismi Candy’nin  çabası ile penaltı kazandı. Atışı kullanan  Cedric  skora  denge getiren isim oldu. Skora dengenin gelmesi ile her iki taraftan da karşılıklı  ataklar izledik. İkinci yarıya Zihni’nin  yerinde başlayan  Rahmi  kendi sürüklediği  akında  Y.Boğaziçi  ceza alanına kadar indi ve Ersoy ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda Erso  gole izin vermeyince  Lefke  öne geçme şansını kullanamadı. Kalan dakikalar başka gol getirmeyince maçta beraberlikle sonuçlanmış oldu. Dünkü maçta  Lefke’nin yeni transferi Candy oynadığı  futbol ile oldukça göz doldurdu. Yılmaz ve Rahmi’nin de iyi oyunları ilerisi için ümit verdi. Sonuç olarak Y.Boğaziçi  ilk hafta  istediğini  alan taraf olurken, Lefke  lige  galibiyet ile başlayamamanın sıkıntısını yaşadı.