Köşe Yazarları

Binatlı tek golle güldü  K-Pet 1. Lig karşılaşmasında Binatlı, konuk ettiği Dumlupınar’ı Yasin’in son anlarda kaydettiği golle yenmeyi başardı. Geçen haftayı puansız kapatan ev sahibi Binatlı, bu maça mutlak üç puan parolası ile başladı. Oyuna hızlı giren Binatlı, K.Uçaner ve Yasin ile bulduğu mutlak gollük pozisyonları değerlendiremedi. Bu atakları gol yemeden atlatan Dumlupınar, Binatlı kalesinde etkili olmaya çalıştı. Rıdvan ve Volkan ile önemli fırsatlar bulan Dumlupınar, kaleci Yunus’u geçemedi. Karşılıklı ataklarla geçen ilk yarı golsüz sona erdi.
  İkinci yarı her iki ekipte skoru değiştirmek için etkili ataklar geliştirmeye çalıştı. Konuk ekip Dumlupınar ikinci yarının ilk bölümlerinde daha atak göründüyse de, daha net fırsatlar bulan Binatlı oldu. 60. dakikada K.Uçaner kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu ağlara gönderemeyince Binatlı öne geçme şansını kullanamadı. Daha sonra genç Mehmet Neşe’yi oyuna alan teknik direktör Mehmet Solkanat hücumda etkinliği artırmaya çalıştı. Dakikalar ilerledikten sonra oyunda her iki takımda fırsatlar bulmaya başladı. Sonuçta golü atan takımın maçı kazanacağı bir son bölüm izledik. Bunu da başaran ev sahibi Binatlı oldu. 87.dakikada ceza alanı dışında Yasin güzel bir vuruşla topu köşeden ağlara gönderince, sarı yeşilliler çok kritik bir anda öne geçmiş oldular. Kalan dakikalarda Dumlupınar eşitliği sağlamak için Binatlı kalesine yüklendiyse de skoru eşitleyecek fırsatları bulamadı ve sahadan yenik ayrıldı.
  Dün tek golle gülen Binatlı, puanını 26’ya çıkararak ligde durumunu az da olsa sağlama aldı. Dumlupınar eğer son anlarda gelen gole engel olabilseydi, bu zorlu deplasmandan en az bir puanla dönebilirdi.
   Maçın hakemleri ufak tefek hatalar dışında bu önemli karşılaşmayı iyi bir şekilde yönettiler.Başa dön tuşu