FutbolKöşe YazarlarıSpor

Binatlı kupa ile başladıMustafa BAHADIR
   KTSYD tarafından her yıl organize edilen ve bu yıl Güzelyurt’ta oynanan maçta iki ezeli rakip Binatlı ile Baf Ülkü Yurdu (BÜY) karşı karşıya geldi. Sıcak bir havada ve kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği maçı 4-1 kazanan Binatlı yeni sezona kupa ile başlayarak, lig öncesi moral depolamış oldu. BÜY ise öne geçtiği maçta skoru koruyamayarak sahadan mağlup ayrıldı.

   İlk yarıda her iki takımda önemli fırsatlar buldu. Ancak BÜY rakibine oranla daha net pozisyonlar bulan taraftı. İlk golü bulan BÜY olmasına rağmen 30.dakikada oyuna Owdeye’nin yerine giren Alex ile Binatlı oyunda dengeyi buldu ve Maçın yıldızı Abia’nın golü ile eşitliği sağladı.
   İkinci yarıya hızlı giren ve her yönü ile rakibine üstünlük kuran Binatlı Abia’nın mükemmel oyunu ile sonuca giden taraf oldu. İlk yarıdaki oyununu ikinci yarıya yansıtamayan BÜY kalesinde gördüğü goller karşısında oyundan koptu. Erencan’ın şık golü ile farkı ikiye çıkaran Binatlı maçın son dakikasında Abia’nın golü ile sahadan galip ayrılan taraf oldu. Sezon başı olmasına rağmen ilk yarıda her iki takımdan da önemli pozisyonlar izledik. BÜY ilk yarıdaki dirençli oyununu ikinci yarıya yansıtamadı. Binatlı ise özellikle Rus oyuncusu Alex’in oyuna girmesi, Abia’nın etkili oyunu ve Neval’in bindirmeleri ile maçı kazanmasını bildi. Her iki takımında eksiklikleri olmasına rağmen oyun mücadele yönünden iyiydi. Liglerin başlamasına iki hafta kala her iki takım için önemli olan bu maçta rakibine oranla Binatlı daha iyi görüldü. BÜY’nun bazı önemli noktalarındaki eksiklikleri göze çarptı.  Sonuç olarak daha iyi oynayan ve özellikle ikinci yarıdaki oyunu ile Binatlı kupayı hak ederek kazanan taraf oldu.

Başa dön tuşu