FutbolSpor

Binatlı farklı esti


Mustafa BAHADIR

 

Sahasında konuk ettiği K.Kaymaklı’yı  altı gol ile geçen  Binatlı, hem üç puanın sahibi oldu, hem de devre arasına  mutlu girmeyi başardı. Maç  boyunca rakibi karşısında  iyi bir oyun ortaya koyan ev sahibi ekip her iki yarıda bulduğu üçer golle sonuca giderken, haklı bir galibiyete imza atmış oldu. Tüm hatları ile rakibi karşısında  etkili olan  sarı-yeşilliler rakibinin yanına skor olarak yanaşmasına izin vermedi ve farklı bir skoru yakalamayı bildi. K.Kaymaklı ise maç boyunca oldukça tutuktu. İstediği oyunu sahaya yansıtamayan başkent temsilcisi geçen hafta  YAK’a karşı aldığı skorun tersini Güzelyurt’ta yaşayınca taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Maça iyi başlayan ev sahibi Binatlı, rakibine oranla  çok daha  etkili görüldü.Orta alanda  Muammer’in yönlendirdiği oyunda Moses, Debola ve M. Ali  rakip kaleyi oldukça zorladı. Nitekim  sağdan M. Ali’nin kestiği topta Serkan topu ağlara göndermekte zorlanmadı ve takımını  öne geçiren golü kaydetti. Golden  sonra da  iyi oyununu sürdüren  Binatlı, ataklarını sürdürdü. K.Kaymaklı  ise ilk yarı boyunca pek de etkili olamadı. Hatlar arsındaki bozukluk tüm maç boyunca devam etti. İlk yarının son bölümlerinde  önce Abdullah, sonra da Debola ile iki gol bulan Binatlı  nerdeyse ilk yarıda maçı koparmış oldu.

İkinci yarıya  Moses’in  şık golü ile  giren Binatlı’da bir rahatlama görüldü. Bunun sonucunda oyunda az da olsa dengeyi kuran  Kaymaklı arka arkaya  bulduğu goller  ile farkı bir anda ikiye düşürdü. Farkın ikiye düşmesinden sonra oyuna bir heyecan geldi. Ancak  oyuna ikinci yarı giren Cenkay’ın kaydettiği gol ile maçın ibresi tekrar Binatlı’ya döndü. Son dakikalarda gelen karşılıklı goller  sonucunda rakibini 6-3 mağlup eden Binatlı adeta sahasında farklı eserek , taraftarlarına güzel bir galibiyet armağan etmiş oldu.
Başa dön tuşu