Köşe Yazarları

Başladığı gibi bitti


 

Her iki ekip açısından büyük önem taşıyan maçta B.Bağcıl, Hamitköy’ü konuk etti. Play-out çizgisinden uzaklaşmak isteyen ekiplerin mücadelesi az sayıdaki seyirci karşısında oynandı. Oyuna her iki ekipte karşılıklı ataklarla başladı. Bağcıl, golcü oyuncusu Ertaç’a yine defansta görevlendirerek oyuna başladı. İlk yirmi dakikalık bölümde takımlar etkili ataklar geliştiremediler. Defans ve orta sahalarını sağlama alarak oyuna devam eden iki takımda, ileride beklenen pozisyon zenginliğini bulamadılar. Hamitköy 26.dakikada gole çok yaklaştı. Yağış’ın kafa ile aşırttığı topu Edem kale sahası içinde ağlara gönderemeyince Hamitköy öne geçme şansını kullanamadı. Bu dakikadan sonra Hamitköy oyunu daha iyi domine etmeye başladıysa da beklediği golü bulamadı. İlk yarının son bölümlerinde daha etkili Bağcıl 41.dakikada golle burun buruna geldi. Bu dakikada M. Denizer’in pasında H.Sadıklar karşı karşıya pozisyonda vurdu ancak top yan kale direğinin içine çarparak oyun alanına geri geldi. Yine ilk yarının son anlarında kornerden gelen topta Şahin’in kafa vuruşunda Edem topu son anda çelerek takımını mutlak bir golden kurtardı.
İkinci yarıya her iki ekipte temkinli başladı. Bu yarıda da iki takım defans güvenliğini ön planda tutarak mücadeleyi sürdürdüler. 59.dakikada İsmail müsait pozisyonda kafa ile topu dışarı gönderince ev sahibi ekip beklediği gole ulaşamadı. Pozisyon fakirliğini ikinci yarının büyük bölümünde de izledik. Her iki takımın ileride etkisiz oyunları ve pozisyon bulamamaları maçın vasatın altında geçmesine neden oldu. Buna rağmen az sayıdaki pozisyon duran toplardan oldu. Bunların bir tanesinde de kornerden gelen topta yine Şahin’in kafa vuruşunda kaleci Zeki gole izin vermedi. Oyunun son bölümlerinde Ertaç’ı da ileri alan Bağcıl gol için Hamitköy kalesini zorladı. Ancak gol gelmeyince maç başladığı gibi bitti.
Maç sonrası iki takım oyuncuları arasında meydana gelen tartışmalar büyümeden önlenirken maçın son bölümlerinde Ertaç ile İsmail’in kendi aralarında yaşadığı münakaşa ikisinin de sarı kart görmesine neden oldu. Sonuç olarak golsüz berabere biten bu karşılaşma iki takımada yaramamış oldu. Kalan iki haftada alacakları sonuçlar iki takımında kaderini belirlemiş olacak.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı