Köşe Yazarları

Baskı hatayı getirdi

Avantajlı Yenicami, Doğan Türk Birliği’ni saf dışı bırakarak şampiyonluk turu için Cihangir maçını beklemeye başladı.
Genç oyuncularla bu sezon büyük işlere imza atan DTB karşısında Yenicami farklı skorla üç puanı alsa da maça yedi golden çok hakem hataları damga vurdu.
Futbolun doğruları yerine genelde negatif değerleri kopyalayıp amatörce yapılan bu sporu köreltmeye devam ediyoruz. Türkiye’de rakip ve hakemleri baskı altına almak için yapılan demeç savaşlarının benzeri hafta içi yurdum liginde de vizyona çıktı.
Sonuç Yenicami – DTB maçının hakemi Mehmet Sezener de bu baskıyı kaldıramayarak hatalar zincirinde bir yönetim gösterdi.
Maçın başında Serhan’ın eline çarpan topun penaltı olup olmadığı tartışılsa da Onurcan’a direkt çıkan kırmızı kartın ağır olduğu bir gerçek.  Ancak DTB teknik heyetinin fevri bir davranışla maçtan çekilip 5 dakika sonra başkanın iknasıyla geri dönmesine Sezener’in hiçbir şey olmamış gibi kayıtsız kalması hakem hatasının en büyüğüydü. Kural gereği Onurcan’ın kırmızı kartının üzerine sahayı terk eden tüm oyuncular sarı kartla cezalandırılmalıydı. Sarısı bulunan A.Sönmez ve Kenan ikinci sarıdan kırmızı görerek dördüncü hakeme şiddetli itiraz eden yöneticiyle birlikte tribüne çıkması gerekiyordu.
Gecikmeli kullanılan frikikte Çıdamlı’nın adrese teslim vuruşu ile Yenicami öne geçti. Biraz da maçı dengelemek adına çalınan penaltıyla DTB kısa sürede skora dengeyi getirdi. Fakat bir eksiğe karşın  fena hırs yapan DTB oyuncuları enerjiyi erken tüketince soyunma odasına mağlup gitmekten kurtulamadı. Devrenin başında Tansel’in golleri maçın gidişatını belirleyicisi oldu.
Takım performans çizgisini final haftalarında yükselten Turan Altay’ın ekibinde Cedric, Uğur ve Ünal çıkışta. H.Turan ve Tansel’in bitirici özelliği favori çıktıkları maçta farklılık yarattı. Ancak keşke maçın kırılma anları hakem hatalarından olmasaydı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı