Köşe Yazarları

Bağcıl farklı kazandı

Ligde iyi bir çıkış yakalayan Bağcıl, sahasında geçen hafta ligdeki ilk galibiyetini alan Lapta’yı konuk etti. Baştan sona rakibine karşı üstün bir oyun ortaya koyan Bağcıl geçen haftaki farklı galibiyetine bir yenisini daha ekledi ve karşılaşmayı 6-0’lık farklı bir skorla kazanarak üç puanın sahibi oldu. Oyuna ev sahibi ekip hızlı ve atak başladı. İlk otuz dakikada skoru 3-0 yapan Bağcıl, zorlu geçmesi beklenen maçı kolaya çevirdi. Her hattı ile rakibinden üstün olan ev sahibi ekip ilk golünü Amani ile bulurken, ardından Raif’in serbest atıştan bulduğu güzel golle farkı bir anda ikiye çıkardı. Arka arkaya gelen goller Lapta’yı demoralize ederken, konuk ekip ilk yarı boyunca hiçbir varlık gösteremedi. Sabri’nin akıl dolu pasında İbrahim Çıdamlı ile farkı üçe çıkaran Bağcıl, deyim yerindeyse maça ilk yarıda noktayı koydu.

İkinci yarı Lapta biraz oyunda dengeyi kurmaya çalışsa da, Bağcıl buna fazla izin vermedi. 60. dakikada Sabri’nin pasında Petrov dördüncü golü kaydedince, Lapta’nın az olan tüm ümitleri de tükenmiş oldu. Bundan sonra oyun iyice Bağcıl lehine koptu. İkinci yarıda oyuna dahil olan genç Zekai’nin takımı adına kaydettiği iki gol ile Bağcıl bir anda skoru 6-0’a çıkardı. Eğer ileri uç elemanları biraz daha dikkatli olsalardı, fark daha da artabilirdi. Geçen hafta ilk galibiyetini alarak moral bulan deplasman ekibi Lapta ne yazık ki dünkü maçta hiçbir varlık gösteremedi. Genç oyunculardan kurulu olan Lapta Bağcıl’ın etkili oyunu karşısında fazla tutunamadı. Alınan farklı yenilgi onlar açısından pek de iyi olmadı. Kısa zamanda bu yenilginin moral bozukluğunu üstlerinden atarak, önümüzdeki haftaya hazırlanmaları gerekiyor. Zira kalan haftalarda alacakları puan ve puanlar onların ligdeki durumlarını belirleyecek.
Sonuç olarak Bağcıl iki haftada kaydettiği on üç gol ve aldığı altı puan ile çıkışını sürdürürken, ilk haftalardaki aldığı kötü sonuçları da taraftarına unutturmuş oldu.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı