Köşe Yazarları

Baf Ülkü Yurdu beşledi


 

Ligde tutunmaya çalışan Baf Ülkü Yurdu, konuk ettiği Dumlupınar’ı beş golle geçerek altın değerindeki üç puanın sahibi oldu. Rüzgarın olumsuz etkilediği maçta ev sahibi ekip maçı baştan sona üstün götürdü. Geçen hafta lider Gönyeli’yi mağlup ederek dikkatleri üzerine toplayan D. Pınar dünkü maçta hiçbir varlık gösteremedi ve sahadan eli boş ayrıldı.
Rüzgarı arkasına alarak oyuna başlayan BÜY, üst üste geliştirdiği akınlarla etkili olmaya başladı. Sağ ve sol kanatlardan getirilen etkili toplar D. Pınar kalesini oldukça zorladı. Defansın ardına atılan toplar ile sonuca gitmeye çalışan ev sahibi ekip, 15. dakikada beklediği golü buldu. Kornerden gelen topu iyi takip eden Çağan’ın vuruşunda kaleci Ercan’ın ellerinden seken top ağlarla kucaklaşınca, kırmızı-yeşilliler öne geçmiş oldu. Gelen bu gol ev sahibi ekibi oldukça morallendirdi. Sahaya daha iyi yayılan BÜY, Ömer’in sağdan ortasında topu iyi kontrol eden Darbaz’ın güzel vuruşu ile iki farkı yakalamış oldu. İlk yarının son anlarında defansın ardına atılan topta Hüseyin Sarro düzgün bir vuruşla farkı üçe çıkarırken, takımının soyunma odasına çok rahat gitmesini sağladı.
İkinci yarıya D.Pınar biraz daha toparlanır gibi çıktıysa da, oyunu kontrolünde götüren BÜY oldu. Karşılıklı akınların izlendiği ikinci yarının ilk on beş dakikasında, D.Pınar Hakan Borataş ile bulduğu iki fırsattan yararlanamadı. Bu akınları gol yemeden atlatan BÜY Mehmet Alşan’ın yaklaşık 25m’den kaydettiği golle maçı koparmış oldu. Hemen akabinde Hüseyin Sarro ile beş farkı bulan ev sahibi ekip, Bahri’nin penaltı kaçırdığı maçı kazanmasını bildi ve kalan üç haftaya umutla bakmış oldu.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı