FutbolKöşe YazarlarıSpor

Baf çıkışını sürdürdü


Sahasında konuk ettiği Hamitköy’ü üç golle geçmeyi başaran BÜY  bu hafta da çıkışını sürdürdü. Geriye düşmesine rağmen yabancı oyuncuları Kossi  ve Adeola ile sonuca giden kırmızı-yeşilliler  bu zorlu  karşılaşmayı  kazanarak  sahaya gelen taraftarlarını  adeta mutlu etmeyi başardı. Konuk Hamitköy  ise ilk dakikalarda  öne geçmesine rağmen  skoru  koruyamadı ve maçtan  yenik ayrılmak zorunda kaldı.

Maça Hamitköy  gol ile başladı. Hasan’ın düşürülmesi ile kazanılan serbest  atışı Aksel  şık bir vuruşla ağlara gönderdi ve takımını öne geçirdi. Golü kalesinde  görmesine rağmen  BÜY, moralini bozmadı ve rakip kaleye eşitlik sayısı için yüklendi. Özellikle  yabancı oyuncuları Kossi  ve Adeola rakip  kaleyi oldukça zorladı. Hamitköy ise ileride Ebouka  ve Hasan ile gol aramaya çalıştı. Ev sahibi ekip beklediği gole  Kossi  ile ulaştı. Kazanılan  serbest atışta Ahmet Hatay’ın  kale içerisine gönderdiği topu Kossi kafa ile ağlara gönderince maça eşitlik  geldi. İlk yarı  beraberlikle  sonuçlandı.

İkinci yarıya  Hamitköy  Peter ve Hüseyin’i oyuna alarak başladı. Ancak  oyunda ağırlığını  hissettiren  BÜY  Adeola ile  galip duruma yükselmeyi başardı. Gelen galibiyet golü  sonrası  daha rahat bir oyun sergileyen  ev sahibi  ekip  önemli fırsatlardan da yararlanamadı. Hamitköy  ise eşitliği  sağlamak  için  rakip kaleye yüklendiyse de istediği  fırsatları  bulamadı. Maça son noktayı  koyan isim ise günün yıldızı Kossi oldu. Aldığı topla cezaalanına  giren  Kossi kendisinin ikinci, takımının üçüncü  golünü  ağlara göndererek karşılaşmanın  skorunu belirledi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı