FutbolKöşe YazarlarıSpor

Baf, başkenti seviyor…  


Baf Ülkü Yurdu , bir hafta önce başkentte Göçmenköy karşısında çıkardığı 3 puandan sonra dün de Kaymaklı’yı yenip  araka arkaya  aldığı galibiyetle altı puan çıkardı.

Ülkü  Yurdu her geçen hafta daha iyiye doğru gidiyor.

Gökmen Davutoğlu elindeki dar kadroya rağmen, takımı iyi çalıştırıp maçlara iyi konsantre ediyor. Özellikle yabancı futbolcuları Baf’a hayat veren isimlerin başında geliyor.  Son haftalarda Kossi, rakip ağları sarsarken takımın 3 puan almasında önemli rol oynarken, Adeola da ondan geri kalmıyor. Orta sahada Ahmet Hatay’ın bu sezon inanılmaz bir çıkışı var. Takımını sahada bir orkestra şefi gibi yönlendiriyor.

Ülkü Yurdu, ilk yarıda Kaymaklı ataklarını önce önleyip süratli futbolcuları ile gol düşüncesini ilk yarıda Kossi’nin ayağından bulduğu golle gerçekleşti.

İkinci yarıda, daha da defansif bir futbol sergilemesine rağmen, bu kez Adeola ile ikinci gollü buldu Azat’la da girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremedi. Ve kalesinde maçın sonlarına doğu duran toptan golü görmesine rağmen 3 puanı almasını bildi.

Şu bir gerçek ki,  Baf son iki maçta aldığı 6 puanla başkenti sevmeye başladı ve alt sıralardan kurtulup nefes almayı başardı.

Kaymaklı ise kendi sahasında oynamasına rağmen gol  pozisyonu üretmekte zorlandı. İkinci yarıda Taner’in bir şutun direkten dönmesinden başka etkili  gol pozisyonu yoktu. Tabi Adal’ın ve önemlisi ileride oynayan Okafor’un sakatlığı nedeniyle forma giymemesi de önemli rol oynadı.

İkinci yarda Emre hoca oyuncu değişikliği ve oyun içinde de değişikliğe gitmesi çare olmadı. Sonuç olarak Kaymaklı , gol noktalarında etkisiz ve en önemlisi orta sahada topu ileriye taşıyacak bir futbolcunun olmayışı da  üçüncü bölgede etkisiz olmasına neden oldu.

Forest dün Baf karşısında ezik bir futbol sergilerken üç puanı alan taraf da Ülkü Yurdu oldu.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı