Ammanuel suç makinesi çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 5, 2022
Kıbrıs

Ammanuel suç makinesi çıktı

Ammanuel suç makinesi çıktı

Devrim DEMİR
“Emanetçi tarafından sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla göz altına Isıkhuemen Ammanuel aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı. Tutukluluk süresi dolan zanlı dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Soruşturmayı yürüten polis memuru Samet Öztürk, zanlının benzer suçlarla ilgili bir çok  sabıkası olduğunun tespit edildiğini anlattı.
Soruşturmanın tamamlandığını ve Isıkhuemen Ammanuel’in  benzer suçlarla ilgili bir çok sabıkası olduğunu  göz önünde bulunduran Yargıç Gökhan Asafoğulları zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için, 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmesine emir verdi.
Kayıp cep telefonları bulundu
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Samet Öztürk mahkemede vermiş olduğu ifadesinde zanlı Isıkhuemen Ammanuel aleyhine  “Emanetçi tarafından sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla başlatılan soruşturmanın tamamlandığını anlattı.
Samet Öztürk alınan 3 günlük tutukluluk süresinde Lefkoşa’da bir çok cep telefonu satışı yapan yerlerden ifade aldıklarını zanlının satmış olduğu 2 adet cep telefonunu ise Girne Caddesinde bir telefoncu dükkanında tespit ettiklerini söyledi.
300 TL’ye sattı
Soruşturma memuru yürütülen soruşturmada çalıntı olduğuna inanılan 1 adet kırmızı renk ve 1 adet siyah renk cep telefonunu zanlı Isıkhuemen Ammanuel’in Lefkoşa’da 300 TL karşılığı sattığını tespit ettiklerini kaydetti.
Isıkhuemen Ammanuel aleyhine yürütülen soruşturmada benzer suçlarla ilgili 22 sabıkası olduğuna dikkat çeken polis memuru Samet Öztürk, zanlının 18 ekim 2010 yılında öğrenim görmüş olduğu üniversitede okul kaydını dondurduğunu kaydetti.
Samet Öztürk zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, davaalrı görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. 
Gökhan Asafoğuları: Zanlının ülkede yasal bir statüsü yok
Yargıç Gökhan Asafoğuları zanlının 2010 yılından bu yana ülkede fiilen yasal statüsü olmadığını söyledi. Asafoğulları geçmiş yıllarda buna benzer teminat duruşmalarında zanlı veya sanığın davalarında hazır bulunmasını sağlamak için Cezaevine gönderildiğini kaydetti. Gökhan Asafoğulları Isıkhuemen Ammanuel’in ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar