Köşe Yazarları

Akıncılar eski günlere doğru


Telsim 2. Lig Doğu Grubu’nda Akıncılar, Mehmetçik’i deplasmanda net bir skorla, 4-1 mağlup ederek şampiyonluğu ilan etti. Maçın daha birinci dakikasında Mehmetçik 1-0 öne geçti. Bu şok gol, Akıncılar’ı çok da fazla etkilemedi. 5.dakikada bu gole cevap vererek, oyuna asıldı.

Peş peşe bulduğu gollerle de sahadan  4-1’lik net skorla ayrılarak kendi liginin şampiyonluğunu ilan etti. Akıncılar’ın bu maçtaki amacı belliydi. Mutlaka galip gelmek zorundaydı. Çünkü rakibi Geçitkale’yi sadece bir puan geçiyordu. Çıktı, oyununu oynadı ve haklı bir galibiyetle şampiyonluk elde etti.
MTG – Çetinkaya maçının da orta hakemi olan Ecvet Kanatlı dün iyi bir maç yönetti. Bir gün arayla aynı hakeme görev vermek bana biraz ters geldi. Çünkü dünkü MTG maçında Ecvet Kanatlı çok koştu. Haliyle yorgun olabilirdi. Ancak dün bunu sahaya hiç yansıtmadı. Kendisini bu konuda tebrik etmek istiyorum.
Akıncılar uzun yıllar aradan sonra parlak dönemlerine geri gelmek adına önemli bir engeli aştı. Deplasmanda olmalarına karşın, kalabalık taraftar kitlesi kendilerini bu önemli maçta yalnız bırakmadı. Bu kalabalık Akıncılar taraftarlarının artık başarıya susadığını gösteriyordu. Yeni ligde de başarılı olmaları dileğiyle…


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı