Köşe Yazarları

Ah o Göçmenköy maçları ah!


Şampiyonun belli olduğu, düşecek olan iki takımın da geçen haftadan netleşmesi üzerine, bugün oynanacak maçlar kimin play-out içinde kalacağını, kimin kurtaracağını belirleyecek maçlardı.
Dün MTG karşılaşmaya kötü başlamasının yanı sıra ilk yarı boyunca düşük bir performans sergiledi. Lapta ilk yarıda ortaya koyduğu oyunla kazanmak arzusu ile geldiğini belli ediyordu. Nitekim ilk yarının son dakikasında bulduğu golle de devreyi 1-0 önde kapadı.
İkinci yarıya MTG futbolcuları adeta üzerlerindeki ölü toprağını atarak başladı. Bu kez onlar galibiyeti istediğini fazlasıyla gösteriyorlardı. Lapta ise buna sadece seyirci kaldı. Böyle olunca da skor 3-1 MTG’nin lehine döndü.
Orta hakem Fehim Dayı da, ilk yarıdaki kötü yönetimini ikinci yarıda toparlayarak daha iyi bir maç yönetti. Maçın kısa özeti bu.
Ancak her iki takımın da “play-out” içinde kalmasına neden olan ortak bir kaderleri vardı. Ligden düşmesi haftalar önce belli olan ve hiç puanı olmayan Göçmenköy ile berabere kalarak bu gün çok aradığı iki puan bırakan MTG ve geçtiğimiz hafta kendi sahasında Göçmenköy’e mağlup olan Lapta. Bu iki takımın da Göçmenköy karşısında bıraktıkları puanlar, play-out kaderlerini belirledi.
Mağusa Türk Gücü, Lapta karşısında aldığı bu galibiyetle play-out maçlarında 3 puanla başlamak hakkını kazanarak büyük bir avantaj yakalamış oldu. MTG, diğer takımlara oranla çok farklı bir konumda. Çünkü önce 3 Mayıs’ta Yenicami ile oynayacağı kupa finalini geçip, sonra play-out maçlarını düşünecek. Her takım kendine göre olasılık hesapları yaptı. Ancak gerçek, maçların sonuçlarından sonra netleşti.

Başa dön tuşu