Köşe Yazarları

Acemilik mi? Yoksa?

Devletlerin resmi haber ajansları, devletler kadar ciddi ve güvenilir olmalıdırlar.

Haber kaynakları sağlam olmalı, yanılma, hata payları olmamalıdır.

Nihayette köşe yazısı yazmıyorlar.

Haber kaynağı devlet kurumu ise ve kendi haberini başka bir devlet kurumuna yanlış, tutarsız, teyitsiz, onaysız vermişse ne yapmalı?

Et kokarsa tuz koyarsın, tuz kokarsa ne yaparsın?

Çaresi olmayan duruma düşersin!

Tüm yazılı, görsel haber merkezlerine gönderilen, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı başlıklı yazıda, Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Bakanı ile de görüşüleceği yazılmıştı. Sonradan durum değişti ise bunu düzelten başka bir yazı daha gönderilmeli ve bu garabet durumdan derhal dönülmeliydi.

Bu ham bilgiyi, önce Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) da haberleştirdi. Sonradan bunu kaldırıp kaldırmadığını bilmiyorum. Keşke kaldırmayıp bu skandalı orada bıraksa da, sorumluların kulağına küpe olarak asılı kalsa diyorum.

Sorumlu kim peki? Bakanını halkına rezil eden ekip desek yanlış olmaz.

Bu ne sorumsuzluk!

Bakan ise; kendi veya ekibi veya muhatabının hatası olan bu fiyaskoyu, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile kurtarmaya ve suçu başkalarına atmaya kalkışıyor.

Bu halk henüz “imamın ordusu”, “diplomada türbanlı resim”, “imam hatip lisesinin kapatılması” şaşırtmacalarını unutmadı!

Acemiliklere devam ederek, bu halkı; “dürüst bildiği siyasetçilerden de iş çıkmaz, onlar da derdimize çare olamaz” çıkmazına sokmayın.

Haa! Sayın Bakan muhatabını korumaya çalışıyorsa ve kulislerde söylenildiği gibi “siyasi nezaketsizlik/terbiyesizlik” gösterilerek atlatılmış, aldatılmış ve kandırılmışsa eğer, bu durum skandaldan da öte bir nitelik ve anlam kazanır.

 

***

 

Bugün eylem var. Tüm kırgınlıklar, fikir ayrılıkları bir kenara bırakılmalı ve tüm halk bir olmalıdır. Sömürene, fırsatçıya, yalancıya, ayrılıkçılara, yalakalara hep birlikte güçlü bir direniş örneği verilmelidir. Halkın gücü karşısında kimsenin duramayacağı gösterilmelidir. Yaşadığımız ülkede artık iki sınıf halk vardır. Sömürenler ve sömürülenler. Bunun ortası, arası, grisi yoktur. Olay bu kadar basittir. Sudan sebeplerle, yapılacak olan eylem başarısızlığa uğratılmamalıdır.

Bittik… Tükendik… Yok oluyoruz!

Dirilmek elimizdedir.

Saat 18.00’da, Dereboyu’nda, trafik ışıklarında buluşalım.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı