Köşe Yazarları

30 yıl sonra gelen şampiyonluk


2013-2014 sezonunda başkent Lefkoşa takımlarından Yenicami dün Lefkoşa Atatürk Stadı’nda ligin bitimine bir hafta kala Cihangir’i yenerek tarihindeki 6. şampiyonluğuna ulaştı.

Geçtiğimiz iki sezonda arka arkaya Çetinkaya’yı şampiyon yapan Turan Altay,  kendi kariyeri bakımından seriyi devam ettirdi ve Yenicami’nin 30 yıl sonra kazandığı bu şampiyonlukta başrol oynadı.
Sezon başında geçtiğimiz iki yılın şampiyonu Çetinkaya’nın kilit oyuncularını kadrosuna katan ve devre arasında mevcut kadrosunu koruyup sadece gerekli mevkilere takviye yapan Yenicami düzgün ve planlı bir sezon ile ligin bitimine 1 hafta kala en yakın takipçisi Küçük Kaymaklı’nın 4 puan önünde şampiyonluk ipini göğüsledi.
Kaptan Ali Duvarcı’nın önderliği, Serkan ve Serhan Önet kardeşlerin iyi performansı, İbrahim Çıdamlı’nın en önemli maçlarda sorumluluk alıp takımını sırtlaması, Tansel’in attığı gollerle takıma katkısı ve her maçta oyuna giren yedek oyuncuların sürekli kendilerini hazır tutması bu şampiyonlukta başrol oynadı diyebilirim.
Güzel sona gidilen bu yolda Yenicami’nin her futbolcusunun emeği gerçekten göz ardı edilemez.
Abdullah Uluçhan’ın maddi desteği ve başkan Bülent Avcan’ın takımı kontrol etmesi 30 yıl sonra gelen bu şampiyonlukta en büyük etkenlerden biriydi. Unutmadan başkan Avcan 30 yıl önce kazanılan şampiyonlukta da attığı golle Yenicami’yi mutlu sona ulaştırmıştı.
Yenicami Lefkoşa Atatürk Stadı’nda şampiyon oldu ve tribünlerde taraftar sayısı yaklaşık iki bindi. Daha sonra siyah-beyazlılar şampiyonluğu kutlamak için Yusuf Kaptan Sahası’na gitti, havai fişek eşliğinde taraftarlarıyla şampiyonluğu bir kez daha kutladı.
Siyah-beyazlılar dile kolay 30 yıldır bu şampiyonluğu bekledi durdu ve dün Cihangir karşısında iki farkla galip gelirken, üç topu da direkten döndü.  Cihangir karşısında zafere ulaşan Yenicami’yi bir kez daha kutluyorum.
Kartal’da şimdi hedef 25 Nisan’da oynayacakları Pepsi Kıbrıs Kupası’nı da kazanıp sezonu çifte kupa ile kapatmak.
Bu arada unutmadan Yenicami’nin bu şampiyonluğu ile devre arasında Küçük Kaymaklı yöneticisi Savaş Atakan ile girdiğim iddiayı da kazanmış olduğumu belirtmek isterim…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı