KıbrısManşet

2 bin TL için özgürlüğünden olduTürkiye’den getirdiği 30 adet sahte 100 TL’lik banknot ile 12 Mart’ta yakalanan Mevlüt Soyyılmaz, 15 ay hapislikle cezalandırıldı
Evrim KAMALITürkiye’den getirdiği, 2 bin 100 TL tutarında, 30 adet, 100 TL’lik sahte banknotlarla Mart ayında yakalanan Mevlüt Soyyılmaz’ın yargılanma süreci dün tamamlandı.

Sanık, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü karar duruşmasında heyetin oy birliği ile verdiği kararı, Yargıç Umut İnan açıkladı.

İnan, sanığın işlediği suçların ciddiyetine ve ticari hayatı olumsuz etkilediğine değindi. İnan, sanığın Türkiye’den 30 adet sahte 100 TL’lik banknotu getirip, cep telefonu aldığını ve bir işyerinde tedavüle sürüğünün altını çizdi.

İnan, kamu menfaati gereği, bu tür suçlara ceza takdir ederken sanığın cezalandırılmasının yanı sıra bu suçu işlemeye teamül edecek kişilerinde takdir edilen cezayı düşündüğünde caydırılması gerektiğinin altını çizdi.

İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra suçlu bulup mahkûm ettikleri sahte banknot tasarrufu ve tedavüle sürme suçundan 15 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Başa dön tuşu