Zibaro tutuksuz yargılanacak

0
31
Zibaro tutuksuz yargılanacak


Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye geçen gün giriş yapan ve tasarrufunda gümrüğü ödenmemiş 400 paket sigara ile 250 paket sigara kağıdı bulunduran zanlı Hasan Zibaro, önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.
Ercan Havalimanı’ndan geçen gün ülkeye giriş yapan zanlı Hasan Zibaro, tasarrufunda bulundurduğu 400 paket sigara ile 250 paket sigara kağıdının gümrüğünü ödemeden gümrükten geçmeyi başardı.
Pasaport işlemlerini yaptırdıktan sonra Ercan Havaalanı’nı önünde aracına binen zanlı Hasan Zibaro’nun tavırlarından şüphelenen gümrük memurları zanlıya “dur” ihtarında bulundu ancak zanlı aracı ile oradan süratle uzaklaşarak gözlerden kayboldu.
Gümrük memurlarından kaçan zanlı Hasan Zibaro, aynı gün Lefkoşa-Girne Kapısı’nda yakalandı. Zanlı Hasan Zibaro’nun aracında polis tarafından yapılan aramada gümrüğü ödenmemiş 400 paket sigara ile 250  paket sigara kağıdı bulunarak kanıt olarak alındı.
“Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “Görevli memurun dur ihtarına uymadığı” gerekçesi ile gözaltına alınan zanlı Hasan Zibaro, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.
Polisteki 2 günlük tutukluluğunun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı Hasan Zibaro hakkındaki soruşturma tamamlandı.
Mahkeme, zanlı Hasan Zibaro’nun yurt dışına çıkışını yasaklayarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

KKTC’ye tasarrufunda bulundurduğu 400 paket sigara ve 250 paket sigara kağıdı ile giriş yapan zanlı Hasan Zibaro, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı