10 Aralık 2016

YSK LTB seçimleri için kesinleşen adayları açıkladı

YSK LTB seçimleri için kesinleşen adayları açıkladı
Haber İçi Üst

Belediye başkanlığı için 3’ü bağımsız 9 kişi; 15 meclis üyeliği için de 2’si bağımsız 77 kişi aday oldu. 9 başkan adayından 2’si kadın.
YSK kesinleşen Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adaylarını değiştirilmiş şekli ile 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası'nın 61. maddesi uyarınca şöyle ilan etti:

1-Hasan Sertoğlu (UBP),2- Dr. Mustafa Şenol Arabacıoğlu (DP), 3-Zehra Cengiz (KSP), Kadri Fellahoğlu (CTP), 5-Dr. Suphi Hüdaoğlu (TDP), 6-Murat Kanatlı (YKP), 7-Nurhayat Aytok (Bağımsız), 8-Yahya Eran (Bağımsız), 9-Arif Salih Kırdağ (Bağımsız).

LTB Meclisi üyeliği adaylıkları ise şöyle açıklandı:

Ulusal Birlik Partisi: 1-Akın Aktunç, 2-Mustafa Hançerli, 3-Oktay Çocuk, 4-Bengü Topaloğlu, 5-Tahsin Çalıkuşu, 6-Ahmet Bayraktar, 7-Münür Özler, 8-Eren Alav, 9- Abdullah Sönmez, 10-Safter Örü,11-Dr. Mustafa Soydan, 12-Bülent Çıraklı,13-Mehmet Dinçer Dağlıkoca,14-Ali Çetin Yürün,15-Cüneyt Hüseyin Küçük.

Demokrat Parti: 1-Alparslan Ersoy, 2-Rauf Denktaş, 3-Serhat Kotak, 4-Anıl Evre, 5-Zeki Algül, 6-Emine Sivri, 7-Mehmet Erol Aktoprak, 8-Dt. İrfan Özbeşer, 9-Bülent Berkay, 10-Turgay Didinir, 11 -Kemal Mut, 12-Hatice Güliz Bolayır,13-Ahmet Dirgen,14-Vicdan Işıman,15-Tuna Arıhan.
Cumhuriyetçi Türk Partisi: 1-Önol Aktolga, 2-İbrahim Demir, 3-Alev Şensoy, 4-Onur Olgüner, 5-Ahmet Bağzıbağlı, 6-Dr. Zerrin Akalın, 7- Mehmet Naci Öznergiz, 8-Osman Çetinsoy, 9-Ogün Öneri, 10-Cezar Oransel, 11-Ertan İnce,12-Yücel Gülhan,13-Nedret Tümkan,14-Tülay Sönmez,15-İsmail Özbarış.

Toplumcu Demokrasi Partisi: 1-Boysan Boyra, 2-Sinem Görüş, 3-Özmen Birinci, 4-Refia Erosal, 5-Cemal Varoğlu, 6-Sami Güdenoğlu, 7-Mehmet Eş, 8-Nuri Andaç, 9-İbrahim Şükür, 10-Elif Gürcan, 11-Alihan Aksoy, 12-Ahmet Kablan,13-Gülden Hoca, 14-İclal Gancalı, 15-Ali Şekerci.

Yeni Kıbrıs Partisi: 1-Celal Devrim Önen, 2-Ceyhun Hami, 3-Ergün Emiroğulları, 4-Evrim Kamalı, 5-Faika Deniz Paşa, 6-Haluk Selam Tufanlı, 7-Hamit Aygün, 8-Hazal Yolga, 9-Işın Asvaroğlu, 10-Mehmet Karadal, 11-Mehmet Kırmızı, 12-Mehmet Özyücekök, 13-Münevver Özakalın, 14-Neşe Karakaş,15-Tolga Yücedal.

Bağımsız Meclis Üyeliği; 1-Merter Refikoğlu, 2-Görkem Eylem

DUVAR İLANLARI İÇİN AD ÇEKME

Bu arada, Duvar ilanları için de İlçe Seçim Kurulu’nda adçekme yapıldı.
Buna göre duvar ilanlarında şu sıralama izlenecek:  1. KSP, 2. YKP, 3. TDP, 4. DP, 5. UBP, 6. CTP, 7. Bağımsızlar.

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil