06 Aralık 2016

YSK Kesinleşen Adayları İlan Etti

YSK Kesinleşen Adayları İlan Etti
Haber İçi Üst

Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan duyuruya göre, 16 milletvekili çıkaracak Lefkoşa ilçesinde 5 siyasi partiden 80 ve 4 bağımsız olmak üzere 84 aday; 13 milletvekili çıkaracak Gazimağusa’da 5 siyasi partiden 65 ve 2 bağımsız olmak üzere 67 aday; 10 milletvekili çıkaracak Girne’de 5 siyasi partiden 50 ve 1 bağımsız olmak üzere 51 aday; 6 milletvekili çıkaracak Güzelyurt’ta 5 siyasi partiden 35 aday; 5 milletvekili çıkaracak İskele’de ise 5 siyasi partiden 25 aday yarışacak.SEÇİM TAKVİMİ

Seçim takvimine göre, propaganda yarın başlayacak. 6 Temmuz’da YSK oy pusulalarının düzenlenmesi için adaylar arasında yapılacak ad çekmeyi duyuracak. BRT’de propaganda yapmak isteyen siyasal partilerin YSK’ya dilekçe vermelerinin son günü 7 Temmuz.

8 Temmuz’da oy pusulalarının düzenlenmesi için YSK’da ad çekimi yapılacak. Aynı gün siyasal partilerin BRT’deki propaganda konuşmalarının yayın zaman ve sırasının saptanması için de adçekmeye gidilecek. 8 Temmuz sandık seçmen listelerinin tamamlanmasının da son günü.

28 Temmuz erken genel seçimine yönelik kamuoyu yoklaması ve araştırmalarının yayımlanmasının son günü, 13 Temmuz.

Seçimde oy kullanacaklara seçmen kartları en geç 25 Temmuz’a kadar dağıtılacak. Seçim propagandasının son günü 27 Temmuz.

28 Temmuz’da ise KKTC’de seçmen hakkı bulunanlar, Cumhuriyet Meclisi’nin 50 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.

YÜKSEK SEÇİM KURULUNDAN
İLAN

28 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan  Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için kesinleşen aday listeleri, değiştirilmiş şekliyle 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasasının 61. maddesi uyarınca, başvuru sırasına göre ilan edilir.

I. LEFKOŞA İLÇESİ

(a) CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

      1. Özkan Yorgancıoğlu
      2. Özdil Nami
        3. Dr. Sibel Siber
        4. Dr. Ahmet Gülle
        5. Tufan Erhürman
        6. Doğuş Derya
        7. Günay Kiprit
        8. Ali Karavezirler
      9. Dr. Mustafa Yektaoğlu
       10. Koral Aşam
      11. Birikim Özgür
      12. Ürün Solyalı
        13. Alev Şensoy
        14. Hasan Alicik
        15. Sibel Sorakın
        16. Emel Ulaş

   (b)  BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

1. İzzet İzcan
2. Münür Rahvancıoğlu
3. Yusuf Alkım
4. Şifa Alçıcıoğlu
5. Mehmet Kızıldere
6. Bahire Korel
7. Adem Gürbudak
8. Müzeyyen Yaşarcan
9. Tahir Hoca
10.Dr. Armağan Desem
11.Ömer Köse
     12.İncilay Eren
     13.Nilgün Orhon
     14.Hasan Yıkıcı
     15.Selim Topel Koçak
     16.Arif Okcu

  
   (c)  TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

1. Dr. Mehmet Çakıcı
2. Cemal Gürsel Özyiğit
3. Boysan Boyra
4. Arslan Bıçaklı
5. Gülçin Erkmen
6. Seval Oyaltan
7. Özmen Birinci
8. Deniz Birinci
9. Refia Erosal
10.Memduh Çeto
     11.Özgün Kutalmış
     12.Yıltan Taşcı
     13.Alihan Aksoy
     14.Ahmet Kablan
     15.Sami Güdenoğlu
     16.Mehmet Eş

 

   (d)  ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

1. İrsen Küçük
2. Hüseyin Özgürgün
3. Tahsin Ertuğruloğlu
4. Ahmet Savaşan
5. Dr. Faiz Sucuoğlu
6. Dt. Şerife Ünverdi
7. Ersin Tatar
8. Ali Çetin Amcaoğlu
9. Kemal Deniz Dana
10.Güner Göktuğ
11.Ahmet Oğuz Ceyda
     12.Okan Donangil
     13.Sadık Gardiyanoğlu
     14.Hüseyin Yaratan
     15.Okyay Sadıkoğlu
     16.Özdemir Gül

 

 

   (e)  DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

1. Serdar Denktaş
2. Bengü Şonya
3. Hasan Taçoy
4. Dr. Mustafa Şenol Arabacıoğlu
5. Zorlu Töre
6. Kemal Öztürk
7. Serhat Kotak
8. Dr. Mert Taşkın
9. Hüseyin Işıksal
10.Mustafa Menekay
11.İrfan Erbay
     12.Dr. Zafer Topukçu
     13.Süreyya Gürses
     14.Esen Ömürlü
     15.Çağan Baysan
     16.Tigin Kişmir

BAĞIMSIZLAR

1. Növber Gürtay
2. Görkem Eylem
3. Mehmet Tel
4. Barış Mamalı

 

II. GAZİMAĞUSA İLÇESİ
   

  (a)  CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

1. Asım Akansoy
2. Mustafa Ferdi Soyer
3. Esen Beyköylü
4. Teberrüken Uluçay
5. Osman Cevit
6. Erkut Şahali
7. Hande Güzoğlu Öncü
8. Sonay Adem
9. Ali Gulle
10.Dr. Arif Albayrak
11.Hanife Mert
12.Abdullah Tuver
13.İsmail Gündost

  (b)  BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

1. İlknur Işıl Türkmen
2. Yüksel Altuner
3. Şefik Par
4. Emin Taşker
5. İsmail Özuçar
6. Kâzım Denizci
7. Neriman Köse
8. Gökhan Binici
9. Mehmet Adaman
10.Ümit Alptuğ
11.Ali Birkollu
12.Kaşif Haker Fevzioğlu
13.Hüseyin Yılmaz Yaşarcan

 

   (c)  TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

1. Ercan Hoşkara
2. Ebru Çolak Bereket
3. Ümit Karagözlü
4. Hüseyin Angolemli
5. Doğay Çakıcı
6. Fatma Solmaz
7. Kaygısız Karaca
8. Umut Kadı
9. Ertan Namıkkemaloğlu
10.Mustafa Emiroğluları
11.İzzet Gilanlıoğlu
12.Adem Murat Aykaç
13.Ahmet Denizer

   (d)  ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

1. Hamza Ersan Saner
2. Ramazan Gündoğdu
3. Sunat Atun
4. Dr. Erdal Özcenk
5. Turgay Avcı
6. Dursun Oğuz
7. Dr. Ertuğrul Hasipoğlu
8. Gürsel Uzun
9. Derviş Ekşici
10.İsmail Güneş Güneşoğlu
11.Cenk Özyalçın
12.Suat Bora Durdu
13.Durdane Acı

  

   (e)  DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

1. Dr. Ahmet Kaşif
2. Fikri Ataoğlu
3. Afet Özcafer
4. Dr. Hakan Dinçyürek
5. Mustafa Borataş
6. Anıl Kaya
7. Beyhan Gürgöze
8. Öztürk Keskinel
9. Halil Sakallı
10.Ferudun Güven
11.Mehmet Ersöz
     12.Aysel Uzun
        13.Hasan Esen
 

 

BAĞIMSIZLAR

1. Ahmet Fürkan
2. Koray Başdoğrultmacı

III. GİRNE İLÇESİ

(a) CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

      1. Ömer Soyer Kalyoncu
      2. Dr. Abbas Sınay
      3. Ziya Tüzel
      4. Fazilet Özdenefe Kürşat
      5. Derviş Aygın
      6. Hatice Alev Tuğberk
      7. Orhan Tolun
      8. Dr. Salih İzbul
      9. Salih Sarpten
      10.Ersoy İlgen
    

 

(b) BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

1. Salih Rüştü Sonüstün
2. Hediye Yiğiter
3. Fatma Alçıcıoğlu
4. Hasan Erdem Ocakcı
5. Hüseyin Kamalı
6. Sezel Haşimoğluları
7. Ahmet Aziz Kutlay
8. Fuat Sarıca
9. Bülent Ufuk Bulli
            10.Salih Taşkın Yaradanakul

 

(c) TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

1. Zeki Çeler
2. Ayşe Öztabay
3. Cemal Varoğlu
4. Ahmet Sait Sayın
5. Fırat Yoran
6. Elif Görem Kalfaoğlu
7. Yıldır Yıldırım
8. Ali Evren Alpay
9. Mehmet Özçetin
            10.Fatma Ramadan

 

   (d)  ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

1. Dr. Hasan Bozer
2. Dt. Ünal Üstel
3. Necdet Numan
4. Kutlu Evren
5. İzlem Gürçağ
6. Dr.Mehmet Arif Tancer
7. Dursun Koç
8. Halit Bağman
9. Aziz Dayı
            10.Ahmet Arslan

 

   (e)  DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

1. İlkay Kamil
2. Dr. Esat Ergün Serdaroğlu
3. Dr. Özdemir Berova
4. Derviş Refiker
5. Hande Kayasal
6. Başak Tekerek
7. Sedat Hacımehmet
8. Gülay Deryagil
9. Sevgi Değgin
10.Adnan Altan

    
    

BAĞIMSIZLAR

1. Hüseyin Eminağa

 

IV. GÜZELYURT İLÇESİ

 

(a) CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

1. Armağan Candan
2. Mehmet Çağlar
3. Dr. Hüseyin Erçal
4. Abdullah Cangil
5. Doğan Bağkur
6. Dr. Fatma Ekenoğlu

(b)  BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

1. Salih Efendi
2. Derviş Okan Ünlüyol
3. Tuncer Minare
4. İsmail Şanyol
5. Hilmi Hoca
6. Hüseyin Zurnacı

(c) TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

1. Dr. Nazım Beratlı
2. Metin Ertop
3. Firdevse Alpözgen
4. Osman Gümüşok
5. Adnan İşbilir
6. Adnan Eraslan

 

    (d)  ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

1. Ahmet Çaluda
2. Dr. Ali Pilli
3. Kemal Dürüst
4. Mutlu Atasayan
5. Mehmet Çelebioğlu
6. Hatice Şahin

   (e)  DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

1. Türkay Tokel
2. Hakan Oran
3. Menteş Gündüz
4. Çelebi Ilık
5. Leman Soyukasap
6. Dr. Fuat Çiner
    

 

V. İSKELE İLÇESİ

(a) CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

1. Önder Sennaroğlu
2. Kemal Yılmaz
3. Hüseyin Mülazim
4. Bilen Sayılı Bozkırlı
5. Biray Hamzaoğulları

 

(b) BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

1. İffet Musaoğulları
2. Ayten Giritli
3. Uğur Sadi Sönmez
4. Mehmet Kasapoğlu
5. Yahya Güden

 

    (c)  TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

1. Ayşe Gülyaz
2. Mustafa Tarhan
3. İsmet İlkhan
4. Mahmut Kuş
5. Erkut Yılmabaşar

(d) ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

1. Nazım Çavuşoğlu
2. Mustafa Gökmen
3. Ali Riza Usluer
4. Bünyamin Merhametsiz
5. İrfan Tansel Demir

 

   (e)  DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

1. Halil Talaykurt
2. Dr. Hamit Bakırcı
3. Özay Öykün
4. Hüseyin Alanlı
5. Ali Bolatcan

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam