En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Yorgancıoğlu’dan sert eleştiri

Yorgancıoğlu’dan sert eleştiri
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, “Güvenlik güçlerinin, suça eğilimli olanlar üzerinde herhangi bir önleyici vasfı olduğundan söz etmek artık çok zor. İşte böylesine kontrolsüz ve denetimsiz bir ortamda, kaba güce ve yasadışı davranışlara olan yönelim artış göstermekte ve Kıbrıs Türk halkını asayiş sorunuyla baş başa bırakmaktadır. Lefkoşa'da dün yaşananlar da bu otorite boşluğunun ve vurdumduymazlığın sonucudur” dedi.
Söz konusu eylemde “tehditkar tavırlar” sergilendiğini, turistlerin “taciz” edildiğini ve araçlara saldırılarda bulunulduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, “Öncelikle bilinmelidir ki, bu olayların faillerinin önemli bir kısmı ülkemizde öğrenci olarak bulunan yabancı uyruklulardır. Yürürlükteki yasalarımıza göre, yabancıların herhangi bir eylemde ya da gösteride bulunmaları önceden izin almayı gerektirmektedir. Böylesi bir izin başvurusu ve izinlendirme söz konusuysa bu açıklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Gerekçe ne olursa olsun tehdit ve taciz içeren eylem yapılmasının yanlış olduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, “Yasalara uygun olarak yaşam sürmek zorunda olanlar da haddini bilecek ve ona göre hareket edecek. Aksi kaostur” dedi.

Yorgancıoğlu, eylemde taciz, saldırı ve tehditte bulunanların tespit edilmesini de talep etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App